Moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor Muhandislik kommunikasiyalari fakulteti talabalariga dars o‘tdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qoraev Muhandislik kommunikasiyalari  fakulteti birinchi kurs talabalariga dars o‘tdi.
Dars “Respublika oliy ta'lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari” mavzusiga bag‘ishlandi. Unda institutda ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma'lumot berildi.
Jumladan, institut talabalar turar-joy fondi 800 o‘ringa mo‘ljallangani, ayni paytda davlat-xususiy sheriklik asosida 300 o‘rinli TTJ ishga tushirilgani, yil oxiriga qadar yana 1000 o‘rinli yotoqxona qad rostlashi haqida hikoya qilindi. Talabalarning mavzu yuzasidan savollariga atroflicha javoblar berildi.

The vice-rector for financial and economic affairs gave a lesson to the students of the Faculty of Engineering Communications
Fayzulla Karaev, vice-rector for financial and economic affairs of the Namangan Engineering-Construction Institute, gave a lesson to the first-year students of the Faculty of Engineering Communications.
The lesson was devoted to the topic "Measures to increase the level of coverage of students with accommodation in higher education institutions of the Republic". It provided detailed information about the work being carried out in this direction at the institute.
In particular, it was told that the student housing fund of the institute is designed for 800 beds, at the same time, a 300-bed TTJ has been launched on the basis of public-private partnership, and another 1000-bed dormitory will be built by the end of the year. Detailed answers were given to students' questions on the topic.