Moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor Muhandislik kommunikasiyalari fakulteti talabalariga dars o‘tdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori Fayzulla Qoraev Muhandislik kommunikasiyalari  fakulteti birinchi kurs talabalariga dars o‘tdi.
Dars “Respublika oliy ta'lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari” mavzusiga bag‘ishlandi. Unda institutda ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan ishlar haqida batafsil ma'lumot berildi.
Jumladan, institut talabalar turar-joy fondi 800 o‘ringa mo‘ljallangani, ayni paytda davlat-xususiy sheriklik asosida 300 o‘rinli TTJ ishga tushirilgani, yil oxiriga qadar yana 1000 o‘rinli yotoqxona qad rostlashi haqida hikoya qilindi. Talabalarning mavzu yuzasidan savollariga atroflicha javoblar berildi.

Проректор по финансово-экономическим вопросам провел урок для студентов факультета инженерных коммуникаций
Проректор по финансово-экономической работе Наманганского инженерно-строительного института Файзулла Караев провел урок для студентов первого курса факультета инженерных коммуникаций.
Урок был посвящен теме «Меры по повышению уровня охвата студентов жильем в высших учебных заведениях республики». Там была представлена подробная информация о работе, проводимой в этом направлении в институте.
В частности, сообщалось, что студенческий жилищный фонд института рассчитан на 800 коек, в то же время на основе государственно-частного партнерства запущен ТТЖ на 300 коек, а также будет построено еще одно общежитие на 1000 коек. построено к концу года. На вопросы студентов по теме были даны подробные ответы.