Institutda O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limi va Muhandislik kommunikatsiyalari fakulteti dekanati hamkorligida “Mening hayot falsafam...” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbir davomida O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi viloyat bo‘limi raisi, shoir Ziyoviddin Mansurov, taniqli shoir va adib Lutfilla Mahmud, shoira Ruqiya G‘ozieva, jurnalist Komiljon Fayziev ishtirok etib, mavzu yuzasidan fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Tadbirda institut Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat ishlari bo‘yicha 1-prorektori Odiljon Jakbarov, Muhandislik kommunikatsiyalari fakulteti dekani o‘rinbosari Anvarjon Dehqonov, fakultet tyutorlari hamda bir guruh talabalar ishtirok etdi.

Roundtable discussion on "My philosophy of life..."
A roundtable discussion on the topic "My philosophy of life..." was organized at the institute in cooperation with the regional branch of the Writers' Union of Uzbekistan and the deanery of the Faculty of Engineering Communications.
During the event, the chairman of the regional branch of the Writers' Union of Uzbekistan, poet Ziyoviddin Mansurov, famous poet and writer Lutfilla Mahmud, poetess Ruqiya Ghazieva, journalist Komiljon Fayziev participated and shared their thoughts on the topic.
The event was attended by Odiljon Jakbarov, the 1st vice-rector of the institute for work with youth, spirituality and enlightenment, Anvarjon Dehkanov, the deputy dean of the Faculty of Engineering Communications, faculty tutors and a group of students.