Markaziy bank mutasaddilari NamMQI professor-o‘qituvchilari va talabalari bilan uchrashdi
Malaka oshirish instituti majlislar zalida O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki bo‘lim boshlig‘i Elyor  Ikromov boshchiligidagi bank mutasaddilarining Namangan muhandislik-qurilish instituti  professor-o‘qituvchilari va talabalari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Muloqot savol-javoblarga boy tarzida kechdi. Mehmonlar, xususan, ta'lim kreditlarining ajratilishi, bankomatlardan naqd pul yechib olishdagi foizlar, kontrakt mablag‘larining to‘lanishi borasidagi ko‘plab savollarga batafsil javob berdi.
Shuningdek, bugungi kunda Markaziy bank tomonidan yuritilayotgan monetar siyosat, bank va moliya-iqtisodiyot sohalarida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida to‘laqonli tushunchalar berildi.

Сотрудники ЦБ встретились с профессорско-преподавательским составом и студентами НамИСИ
В конференц-зале ВУЗа состоялась встреча руководства банка во главе с начальником управления Центрального банка Республики Узбекистан Эльёром Икрамовым с преподавателями и студентами Наманганского инженерно-строительного института.
Разговор был насыщен вопросами и ответами. Гости подробно ответили на многие вопросы, в частности, о выделении образовательных кредитов, процентах за снятие наличных в банкоматах, оплате контрактных средств.
Кроме того, было дано полное представление о денежно-кредитной политике, проводимой Центральным банком, реформах, проводимых в банковской и финансово-экономической сферах.