Korrupsiyaga qarshi kurash bo‘yicha tashkil etilgan yoshlar klubi a'zolari bilan uchrashuv
Namangan muhandislik-qurilish instituti “Komplaens nazorat” bo‘limi tomonidan Muhandislik kommunikasiyalari va Sanoatni axborotlashtirish fakultetlarida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha tashkil etilgan “Talaba-yoshlar” klubi a'zolari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda klub a'zolariga institutda targ‘ibot-tashviqot ishlari orqali korrupsiyaning har qanday ko‘rinishlariga nisbatan toqatsizlikni shakllantirish, olib borilayotgan targ‘ibot ishlarida faol ishtirok etish lozimligi ta'kidlanib, korrupsion jinoyatlarning mazmun-mohiyati, ularning kelib chiqish sabablari hamda salbiy oqibatlari haqida tushunchalar berildi.
Uchrashuvda “Talaba-yoshlar” klubi a'zolari bilan hamkorlikdagi tadbirlarni yanada ko‘paytirish va kuchaytirish yuzasidan kelishib olindi.

Meeting with members of the anti-corruption youth club
At the faculties of engineering communications and informatization of industry of the Namangan Engineering-Construction Institute, a meeting was held with members of the "students-youth" club, organized by the "compliance control" department to combat corruption.
At the meeting, it was emphasized that the members of the club, through propaganda and propaganda work at the institute, need to form intolerance to any manifestations of corruption, actively participate in ongoing propaganda work, give an idea of ​​the essence of corruption crimes, their causes and negative consequences.
At the meeting, an agreement was reached with the members of the "students-youth" club to further increase and strengthen joint activities.