“Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn tanlovi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Vazirlik huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi talaba-yoshlar orasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish maqsadida “Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn tanlovini e’lon qiladi.
Tanlovda qatnashish uchun ishtirokchilar @kitobtanlovbot manzili orqali ro‘yxatdan o‘tib, 25-avgustga qadar 2 ta kitobni o‘qishlari va ular asosida tuzilgan testlarni yechishlari kerak bo‘ladi. Kitoblar ro‘yxati:
- Oybekning “Navoiy” asari
- Chingiz Aytmatovning “Qiyomat” asari
Yakunda 50 nafar ishtirokchi finalga yo‘l oladi va final bosqichi bellashuvi natijasiga ko‘ra g‘olib va sovrindorlar aniqlanadi hamda quyidagi tartibda taqdirlanadi:

Интернет-конкурс «Лига молодых книголюбов»
Министерство высшего образования, науки и инноваций, Центр содействия общественной активности студентов и школьников при Министерстве объявляет о проведении онлайн-конкурса «Молодежная лига Китобхана» в целях широкой пропаганды чтения среди студентов и молодежи.
Для участия в конкурсе участники должны зарегистрироваться на @kitobtanlovbot, прочитать 2 книги и решить тесты по ним до 25 августа. Список книг:
- Работа Ойбека «Навои».
- Произведение Чингиза Айтматова "Судный день".
В итоге в финал пройдут 50 участников, а по результатам финального этапа будут определены и награждены победители и призеры в следующем порядке: