“Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn tanlovi
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Vazirlik huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi talaba-yoshlar orasida kitobxonlikni keng targ‘ib qilish maqsadida “Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn tanlovini e’lon qiladi.
Tanlovda qatnashish uchun ishtirokchilar @kitobtanlovbot manzili orqali ro‘yxatdan o‘tib, 25-avgustga qadar 2 ta kitobni o‘qishlari va ular asosida tuzilgan testlarni yechishlari kerak bo‘ladi. Kitoblar ro‘yxati:
- Oybekning “Navoiy” asari
- Chingiz Aytmatovning “Qiyomat” asari
Yakunda 50 nafar ishtirokchi finalga yo‘l oladi va final bosqichi bellashuvi natijasiga ko‘ra g‘olib va sovrindorlar aniqlanadi hamda quyidagi tartibda taqdirlanadi:

Online contest "League of Young People of Books"
The Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the Center for the Promotion of Social Activity of Students and Pupils under the Ministry announces the online competition "Kitobkhan Youth League" in order to widely promote reading among students and youth.
To participate in the contest, participants must register at @kitobtanlovbot, read 2 books and solve tests based on them by August 25. List of books:
- Oibek's work "Navoi".
- Chingiz Aitmatov's work "Doomsday".
In the end, 50 participants will go to the finals, and according to the results of the final stage, the winners and prize-winners will be determined and awarded in the following order: