“Jamiyatning iqtisodiy transformatsiyasida ta'lim sifatining o‘rni”
Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti hamkorligida “Jamiyatning iqtisodiy transformatsiyasida ta'lim sifatining o‘rni” mavzusidagi xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tmoqda.
Unda Prezidentning yoshlar, fan, ta'lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha maslahatchisi Odil Abdurahmonov, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov, 30 dan ortiq xorijiy davlatlardan tashrif buyurgan xalqaro ekspertlar, ta'lim sohasi yetakchilari hamda xalqaro tan olingan akkreditatsiya va reyting tashkilotlari rahbarlari, shuningdek, mahalliy davlat va xususiy oliy ta'lim muassasalari rahbarlari, respublikamizdagi xorijiy elchixona hamda vakolatxonalar mas'ullari ishtirok etmoqda.
Konferensiyada NamMQI vakillari — «Menejment» kafedrasi mudiri A.Adashev hamda Ta'lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi M.Nabiev ham qatnashmoqda.

"The role of the quality of education in the economic transformation of society"
An international conference on "The role of the quality of education in the economic transformation of society" is being held in cooperation with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and the Tashkent State University of Economics.
The President's adviser on youth, science, education, health, culture and sports issues Odil Abdurahmanov, Minister of Higher Education, Science and Innovation Ibrahim Abdurahmanov, international experts from more than 30 foreign countries, education Leaders in the field of lim and heads of internationally recognized accreditation and rating organizations, as well as heads of local state and private higher education institutions, heads of foreign embassies and representative offices in our republic are participating.
Representatives of NamECI - head of the "Management" department A. Adashev and chief specialist of the Education Quality Control Department M. Nabiev are also participating in the conference.