“Jamiyatning iqtisodiy transformatsiyasida ta'lim sifatining o‘rni”
Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti hamkorligida “Jamiyatning iqtisodiy transformatsiyasida ta'lim sifatining o‘rni” mavzusidagi xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tmoqda.
Unda Prezidentning yoshlar, fan, ta'lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha maslahatchisi Odil Abdurahmonov, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vaziri Ibrohim Abdurahmonov, 30 dan ortiq xorijiy davlatlardan tashrif buyurgan xalqaro ekspertlar, ta'lim sohasi yetakchilari hamda xalqaro tan olingan akkreditatsiya va reyting tashkilotlari rahbarlari, shuningdek, mahalliy davlat va xususiy oliy ta'lim muassasalari rahbarlari, respublikamizdagi xorijiy elchixona hamda vakolatxonalar mas'ullari ishtirok etmoqda.
Konferensiyada NamMQI vakillari — «Menejment» kafedrasi mudiri A.Adashev hamda Ta'lim sifatini nazorat qilish bo‘limi bosh mutaxassisi M.Nabiev ham qatnashmoqda.

«Роль качества образования в экономической трансформации общества»
Международная конференция на тему «Роль качества образования в экономической трансформации общества» проводится совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций и Ташкентским государственным экономическим университетом.
Советник Президента по вопросам молодежи, науки, образования, здравоохранения, культуры и спорта Одил Абдурахманов, министр высшего образования, науки и инноваций Ибрагим Абдурахманов, международные эксперты из более чем 30 зарубежных стран, руководители образования в области образования и руководители международных участвуют признанные аккредитационные и рейтинговые организации, а также руководители местных государственных и частных высших учебных заведений, руководители иностранных посольств и представительств в нашей республике.
В конференции также принимают участие представители НамИСИ - начальник отдела «Менеджмент» А. Адашев и главный специалист отдела контроля качества образования М. Набиев.