"Jaholatga qarshi maʼrifat" mavzusida uchrashuv boʻlib oʻtdi
Namangan muhandislik-qurilish instituti Transport fakulteti Faollar zalida "Jaholatga qarshi maʼrifat" mavzusida maʼnaviy-maʼrifiy targʻibot uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Yangi Namangan tumani hokimi oʻrinbosari Aʼzamjon Isaqov, Oʻzbekiston Respublikasi Din ishlari boʻyicha qoʻmita mutaxassisi Shohruh Jumayev, birinchi prorektor Odiljon Jakbarov, rektor maslahatchisi Abdurahmon Shokirov, dekan oʻrinbosarlari va 200 ga yaqin talabalar ishtirok etdi.
Soʻz olganlar axborotlashuv zamonida insonlar tomonidan yoʻl qoʻyilayotgan kamchiliklar va ularning zararli oqibatlari, mamlakatimizda diniy bagʻrikenglik boʻyicha amalga oshirilayotgan islohotlar toʻgʻrisida fikr yuritdi.
Mavzuga oid videorolik shukrona hissini uygʻota olishi bilan yigʻilganlar eʼtiborini tortdi. Talaba-yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga masʼullardan atroflicha javob olishdi.

A meeting was held on the topic "Enlightenment against ignorance"
A spiritual and educational propaganda meeting on the topic "Enlightenment against ignorance" was held at the Faculty of Transport, Namangan Engineering and Construction Institute.
The meeting was attended by the deputy mayor of Yangi Namangan district Azamjon Isakov, expert of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan Shahrukh Jumayev, first vice-rector Odiljon Jakbarov, advisor to the rector Abdurahmon Shokirov, deputy deans and about 200 students.
Those who took the floor expressed their opinion about the shortcomings and their harmful consequences that people make in the age of information, and about the reforms that are being implemented in our country regarding religious tolerance.
The video on the topic attracted the attention of the audience as it evoked a feeling of gratitude. Students received detailed answers to their questions from the officials.