2022 yil 23 dekabr kuni Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti dekani B.Mullabayev, yoshlar bilan ishlash bo'yicha dekan o'rinbosari O.Ahmedov  2022 yil Islom Karimov nomidagi Davlat stipendiyasi sohibi Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti  3-bosqich talabasi Muhtorjon Mahmudov honadoniga tashrif buyurishib, Muhtorjonning oila a'zolariga tarbiyasi, bilimi va xar bir ishga mas'uliyat bilan yondoshishida fakultet talabalariga o'rnak bo'lishi haqida ta'kidladilar.
Shuningdek  2022 yil Islom Karimov nomidagi Davlat stipendiyasi sohibi bo'lishi nafaqat fakultetimiz balki institutimizda ham juda quvonchli xushxabar ekanligi va kelgusida magistratura mutahassisligiga katta yo'l ochganligi bilan Muhtorjonga fakultet dekani omad tiladi va tashakkurnoma, estalik sovg'asi bilan qutladi.Ma'lumot sifatida Muhtorjon NamDU Matematika kafedrasi mudiri dotsent Ahmadali  Mashrabbbayevning nabirasi bo'ladi.

Officials visiting the home of the owner of the state scholarship named after Islam Karimov.
On December 23, 2022, the Dean of the Faculty of Economics and Management B. Mullabaev, Deputy Dean for Youth Affairs O. Akhmedov visited the house of Mukhtorjon Makhmudov, a 3rd year student of the owner of the State Scholarship named after Islam Karimov in 2022, and stressed that education, knowledge and responsible approach of Mukhtarjon to each case will be an example for students of the faculty.
In addition, the dean of the faculty wished Mukhtorjon good luck and congratulated him with a letter of thanks and a memorable gift, noting that receiving the Islam Karimov State Scholarship in 2022 is very good news not only for our faculty, but also for our institute. and paves the way for a master's specialization in the future. Mukhtorjon is the grandson of the head of the Department of Mathematics at NamSU, Associate Professor Akhmadali Mashrabbaev.