Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti talaba-yoshlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘td
Uchrashuvda fakultet dekani I.Sayfullaev, Yoshlar bilan ishlash, ma'naviyat va ma'rifat bo‘limi boshlig‘i D.Dadaboev, institut Yoshlar yetakchisi D.Soataliev, Yoshlar kengashi a'zolari, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi xodimlari hamda talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida fakultet koordinatorligi uchun nomzodlarning saylovoldi rejalari tinglandi. Fakultet dekani Ilhomjon Sayfullaev saylovda har taraflama munosib nomzodga ovoz berish zarurligini ta'kidladi.
Dadajon Dadaboev tomonidan talabalarga "Odob-axloq qoidalari", o‘tkazilishi rejalashtirilgan tanlovlar xususida tushuntirish berildi. Yoshlar yetakchisi Diyorbek Soataliev talabalarga yaratilgan imkoniyatlar to‘g‘risida atroflicha ma'lumotlar berib o‘tdi.
Uchrashuv so‘nggida Iqtidorli talabalar bo‘limi xodimi Ahmadjon Muxtorjonov tomonidan til sertifikati sohiblari, ilmiy sohaga qiziquvchilar ro‘yxati shakllantirilib, respublika tanlovlariga yo‘naltirish masalasi ko‘rib chiqildi.

Состоялась встреча со студентами факультета экономики и менеджмента
На встрече выступили декан факультета И.Сайфуллаев, заведующий отделом молодежной работы, духовности и просветительства Д.Дадабоев, молодежный лидер института Д.Соаталиев, члены молодежного совета, организация научно-исследовательской деятельности талантливых приняли участие студенты-сотрудники и студенты.
В ходе заседания были заслушаны предвыборные планы кандидатов на должность координатора факультета. Декан факультета Илхомжон Сайфуллаев подчеркнул необходимость проголосовать на выборах за подходящего кандидата.
Дададжон Дадабоев дал разъяснения студентам о «Правилах поведения» и планируемых конкурсах. Молодежный лидер Дёрбек Соталиев подробно проинформировал студентов о создаваемых возможностях.
В завершение встречи сотрудник отдела одарённых студентов Ахмаджон Мухторжанов составил список обладателей языковых сертификатов и заинтересованных в научной сфере, а также обсудил вопрос их направления на республиканские олимпиады.