Institutda «Uch avlod uchrashuvi» o‘tkazildi
Namangan muhandislik-qurilish institutida 30 iyun — Yoshlar kuni munosabati bilan O‘zbekiston yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan «Bilim va tafakkurimiz shu el uchun, shu yurt uchun» shiori ostidagi «Uch avlod uchrashuvi» tashkil etildi.
Uchrashuvda davlat tashkilotlarida samarali mehnat qilgan va ayni paytda institutda mehnat faoliyatini olib borayotgan ustozlar o‘zlarining tajribalarini bo‘lajak izdoshlariga so‘zlab berdi.
Shuningdek, talabalar uchrashuv davomida katta avlod vakillariga turli mavzulardagi o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qildi.

В институте прошла «Встреча трех поколений»
По случаю 30 июня - Дня молодежи первичная организация Союза молодежи Узбекистана организовала встречу трех поколений под лозунгом «Наши знания и мышление для этой страны, для этой страны» в Наманганском инженерно-строительном институте .
На встрече преподаватели, эффективно работавшие в государственных организациях и в настоящее время работающие в институте, поделились своим опытом со своими будущими последователями.
Также в ходе встречи студенты обратились к представителям старшего поколения с интересующими их вопросами на различные темы.