Institutda o‘zbek tili bayramiga bag‘ishlangan «Zakovat» intellektual o‘yini o‘tkazildi
Namangan muhandislik-qurilish institutida o‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilganligining 34 yilligi hamda 21 oktyabr' – o‘zbek tili bayrami kunini keng nishonlash maqsadida talabalar o‘rtasida «Zakovat» intellektual o‘yini o‘tkazildi.
O‘tkazilgan o‘yinda jami 9 ta jamoa ishtirok etdi. Unda asosiy shartlar o‘zbek tili va uning xususiyatlari haqida bo‘ldi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra g‘oliblik «Naruto» jamoasiga, 2-o‘rin «NamMQI liderlari» jamoasiga nasib etgan bo‘lsa, kuchli uchlikni esa «Yo‘l muhandislari» jamoasi yakunlab berdi.

The intellectual game "Zakovat" dedicated to the Uzbek language holiday was held at the institute
In order to widely celebrate the 34th anniversary of the Uzbek language being granted the status of the state language and October 21 - the day of the Uzbek language holiday, an intellectual game "Zakovat" was held among students at the Namangan Engineering and Construction Institute.
A total of 9 teams participated in the match. The main terms were about the Uzbek language and its features.
According to the final results, the winner went to the "Naruto" team, the 2nd place went to the "NamECI leaders" team, and the top three were completed by the "Road Engineers" team.