Institutda “InnoWeek-2023” innovasion g‘oyalar haftaligining yopilish marosimi o‘tkazildi
Transport fakulteti majlislar zalida o‘tkazilgan tadbirda ishtirok etgan institut rektori Sharifjon Ergashevning qayd etishicha, haftalik doirasida institut professor-o‘qituvchilari, doktorantlar va iqtidorli talabalar tomonidan 100 ortiq ishlanma, texnologiya, texnikalar va ilmiy-uslubiy nashrlar namoyish etildi.
Haftalikda jami 5 mingdan ortiq ishtirokchi, 7 ta mamlakat (Pokiston, AQSh, Rossiya, Belarus, Janubiy Koreya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston) hamda xalqaro tashkilotlardan mehmonlar bevosita va onlayn ishtirok etdi. Hamkorlik memorandumi va 10 yaqin hamkorlik va xo‘jalik shartnomalari imzolandi.
Marosim davomida innovasion g‘oyalar haftaligida faol ishtirok etgan kafedralar mutasaddilari va iqtidorli talabalar tashakkurnomalar hamda institutning esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

The closing ceremony of the week of innovative ideas "InnoWeek-2023" was held at the institute
According to the rector of the institute Sharifjon Ergashev, who participated in the event held in the meeting hall of the Faculty of Transport, more than 100 developments, technologies, techniques and scientific-methodical publications were presented by professors and teachers of the institute, doctoral students and talented students.
More than 5,000 participants from 7 countries (Pakistan, USA, Russia, Belarus, South Korea, Kazakhstan, Kyrgyzstan) and guests from international organizations participated directly and online during the week. A memorandum of cooperation and about 10 cooperation and economic agreements were signed.
During the ceremony, department officials and talented students who actively participated in the week of innovative ideas were awarded with letters of thanks and souvenirs of the institute.