Institutda “InnoWeek-2023” innovasion g‘oyalar haftaligining yopilish marosimi o‘tkazildi
Transport fakulteti majlislar zalida o‘tkazilgan tadbirda ishtirok etgan institut rektori Sharifjon Ergashevning qayd etishicha, haftalik doirasida institut professor-o‘qituvchilari, doktorantlar va iqtidorli talabalar tomonidan 100 ortiq ishlanma, texnologiya, texnikalar va ilmiy-uslubiy nashrlar namoyish etildi.
Haftalikda jami 5 mingdan ortiq ishtirokchi, 7 ta mamlakat (Pokiston, AQSh, Rossiya, Belarus, Janubiy Koreya, Qozog‘iston, Qirg‘iziston) hamda xalqaro tashkilotlardan mehmonlar bevosita va onlayn ishtirok etdi. Hamkorlik memorandumi va 10 yaqin hamkorlik va xo‘jalik shartnomalari imzolandi.
Marosim davomida innovasion g‘oyalar haftaligida faol ishtirok etgan kafedralar mutasaddilari va iqtidorli talabalar tashakkurnomalar hamda institutning esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

В институте прошла церемония закрытия недели инновационных идей «InnoWeek-2023».
По словам ректора института Шарифжона Эргашева, принявшего участие в мероприятии, прошедшем в актовом зале факультета транспорта, профессорами и преподавателями института было представлено более 100 разработок, технологий, методик и научно-методических публикаций. докторанты и талантливые студенты.
В течение недели непосредственно и онлайн приняли участие более 5000 участников из 7 стран (Пакистан, США, Россия, Беларусь, Южная Корея, Казахстан, Кыргызстан) и гости из международных организаций. Подписаны меморандум о сотрудничестве и около 10 соглашений о сотрудничестве и экономическом развитии.
В ходе церемонии сотрудники кафедры и талантливые студенты, активно участвовавшие в неделе инновационных идей, были награждены благодарственными письмами и сувенирами института.