Institut professor-oʻqituvchilari, xodimlari va tyutorlar uchun “Siyosiy maʼrifat soati” oʻtkazildi
Unda Prezident Shavkat Mirziyoyevning Qoraqalpogʻistonga tashrifi, 24-25-avgust kunlari oʻtkaziladigan umumxalq xayriya hashari, joriy yil oktyabr oyiga belgilangan parlament saylovi, xorijda roʻy berayotgan muhim yangiliklar, “Maʼnviy hayot” jurnalining yangi sonidan oʻrin olgan materiallar, shuningdek, bolalar va yoshlarning qoʻl telefonidan foydalanish madaniyatiga oʻrgatish haqidagi videolavhalar namoyish etildi.
Rektor maslahatchisi Abdurahmon Shokirov, yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Dadaxon Dadaboyev yigʻilganlar bilan “Siyosiy maʼrifat soati”da yoritilgan mavzular yuzasidan fikr-mulohazalari bilan oʻrtoqlashdi.

Для профессоров, сотрудников и преподавателей института проведен «Час политического просвещения»
В него вошли визит президента Шавката Мирзиёева в Каракалпакстан, общественная благотворительная акция, которая пройдет 24-25 августа, парламентские выборы, назначенные на октябрь текущего года, важные новости, происходящие за рубежом, материалы нового номера журнала "Духовная жизнь". , а также были показаны мобильные телефоны детей и молодежи по обучению культуре использования.
Своим мнением по темам, затронутым в рамках «Часа политического просвещения», с собравшимися поделился советник ректора Абдурахмон Шокиров, заведующий отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения Дадахан Дадабоев.