NamMQI matbuot kotibi Azizbek Abduvaliyev Toshkentda boʻlib oʻtayotgan “Oʻzbekiston ommaviy axborot vositalarida inklyuziv taʼlimning yoritilishi” mavzusidagi seminar-treningda ishtirok etmoqda.
AQShning Oʻzbekistondagi elchixonasi, “Yuksalish” umummilliy harakati va Ijtimoiy himoya milliy agentligi tashkilotchi boʻlgan ushbu tadbirda inklyuziv taʼlimning bugungi kundagi holati, bu boradagi tashabbus va takliflar, ushbu tizim imkoniyatlari va samarasini keng ommaga yetkazishda OAV oʻrni muhokama qilinmoqda.
Muhokama jarayonlarida AQShning Oʻzbekistondagi elchisi Jonatan Xenik, “Yuksalish” umummilliy harakati raisi Bobur Bekmurodov, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Ijtimoiy himoya milliy agentligi mutasadddilari, jurnalist va blogerlar ishtirok etmoqda.

Пресс-секретарь института участвует в семинаре-тренинге по инклюзивному образованию в Ташкенте
Пресс-секретарь НамИСИ Азизбек Абдувалиев принимает участие в семинаре-тренинге на тему «Освещение инклюзивного образования в средствах массовой информации Узбекистана», проходящем в Ташкенте.
На мероприятии, организованном Посольством США в Узбекистане, национальным движением «Юксалиш» и Национальным агентством социальной защиты, обсуждается современное состояние инклюзивного образования, инициативы и предложения в этом направлении, роль средств массовой информации в информировании о возможностях и эффективности эту систему для широкой публики.
В обсуждениях принимают участие посол США в Узбекистане Джонатан Хеник, председатель национального движения «Взлет» Бобур Бекмуродов, представители Министерства высшего образования, науки и инноваций, Национального агентства социальной защиты, журналисты и блоггеры.