«Innoweek.uz.2023» institut ko‘rgazmasidan o‘rin olgan loyihalar bilan tanishildi
Namangan muhandislik-qurilish institutida «Innoweek.uz.2023» xalqaro innovasion g‘oyalar haftaliginipg ochilish marosimidan so‘ng institut talabalari va professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan loyihalar taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Institut rektori Sharifjon Ergashev mutasaddilar bilan birgalikda ko‘rgazmani ko‘zdan kechirdi va har bir loyiha mualliflari bilan batafsil suhbat qildi.
Qayd etish joizki, bunday ko‘rgazmalar institut tomonidan «Innoweek.uz.2023» xalqaro innovasion g‘oyalar haftaligi doirasida Chust innovasion tumani, viloyat markazi va Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligida tashkil etilayotgan anjumanlarda ham namoyish etilishi rejalashtirilgan.

Были представлены проекты, прошедшие на выставке института «Innoweek.uz.2023»
После церемонии открытия международной недели инновационных идей «Innoweek.uz.2023» в Наманганском инженерно-строительном институте состоялась презентация проектов, подготовленных студентами и преподавателями института.
Ректор института Шарифжон Эргашев вместе с официальными лицами осмотрел выставку и провел подробную беседу с авторами каждого проекта.
Стоит отметить, что подобные выставки планируется также представить институтом на конференциях, организуемых институтом в Чустском инновационном районе, областном центре и Министерстве высшего образования, науки и инноваций в рамках международной недели инновационные идеи «Innoweek.uz.2023».