«Innoweek.uz.2023» institut ko‘rgazmasidan o‘rin olgan loyihalar bilan tanishildi
Namangan muhandislik-qurilish institutida «Innoweek.uz.2023» xalqaro innovasion g‘oyalar haftaliginipg ochilish marosimidan so‘ng institut talabalari va professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan loyihalar taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Institut rektori Sharifjon Ergashev mutasaddilar bilan birgalikda ko‘rgazmani ko‘zdan kechirdi va har bir loyiha mualliflari bilan batafsil suhbat qildi.
Qayd etish joizki, bunday ko‘rgazmalar institut tomonidan «Innoweek.uz.2023» xalqaro innovasion g‘oyalar haftaligi doirasida Chust innovasion tumani, viloyat markazi va Oliy ta'lim, fan va innovasiyalar vazirligida tashkil etilayotgan anjumanlarda ham namoyish etilishi rejalashtirilgan.

The projects that took place at the exhibition of the institute "Innoweek.uz.2023" were introduced
After the opening ceremony of the international innovative ideas week "Innoweek.uz.2023" at Namangan Institute of Engineering and Construction, a presentation of projects prepared by students and professors of the institute was held.
The rector of the institute, Sharifjon Ergashev, together with the officials, inspected the exhibition and had a detailed conversation with the authors of each project.
It is worth noting that such exhibitions are also planned to be presented by the institute at the conferences organized by the institute in the Chust innovation district, the regional center and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation within the framework of the international week of innovative ideas "Innoweek.uz.2023".