"Ilmli ayol —jamiyat ko‘zgusi"
O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin - qizlar qo‘mitasi tashabbusi bilan joriy yilda "Ilmli ayol—jamiyat ko‘zgusi" shiori ostida “XXI asr ayoli” xotin-qizlar festivalini o‘tkazilishi belgilangan.
Viloyat Oila va xotin-qizlar boshqarmasida ushbu festivalni sifatli va ko‘tarinki ruhda o‘tkazish yuzasidan tashkiliy qo‘mitaning kengaytirilgan yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Tashkiliy yig‘ilishda qo‘mita vakili Karima Norqulova ushbu tadbir ayollarimizga qator imkoniyatlar berishini inobatga olgan holda barcha jabhalarga e'tibor qaratilishi lozimligini ta'kidlab o‘tdi.
NamMQI xotin-qizlar kengashi raisi Sohiba Otamirzayeva ham ishtirok etgan yig‘ilish davomida tuzilgan yo‘l xaritasi bo‘yicha yuajarilishi lozim bo‘lgan vazifalar yuzasidan mas'ullarga kerakli tavsiya va topshriqlar berildi.

«Ученая женщина – зеркало общества»
По инициативе Комитета семьи и женщин – девушек Республики Узбекистан в этом году решено провести женский фестиваль «Женщина XXI века» под лозунгом «Учёная женщина – зеркало общества».
В областном управлении семьи и женщин состоялось расширенное заседание оргкомитета, чтобы провести этот фестиваль качественно и весело.
На организационном заседании представитель комитета Карима Норкулова подчеркнула, что, учитывая, что это мероприятие даст нашим женщинам ряд возможностей, следует уделить внимание всем аспектам.
В ходе совещания, на котором присутствовала председатель Женсовета Комитета женщин Национального комитета Республики Узбекистан Сохиба Отамирзаева, должностным лицам были даны необходимые рекомендации и поручения относительно задач, подлежащих выполнению согласно дорожная карта.