Hindistonning Graphic Era universiteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma NamMQI mehmoni
Hindistonning Graphic Era universiteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma NamMQI mehmoni bo‘lib turibdi
Mazkur oliy o‘quv yurti 1993 yilda tashkil topgan bo‘lib, bugungi kunda Hindistondagi universitetlar top-100 taligiga kiradi. Bu yerda dunyoning turli davlatlaridan kelgan 15 mingdan ortiq talaba biotexnologiya, muhandislik, menejment, tibbiyot, psixologiya, iqtisodiyot, siyosatshunoslik, sotsiologiya kabi o‘nlab yo‘nalishlarda tahsil oladi.
Hindistonning O‘zbekistondagi elchixonasi tavsiyasiga muvofiq mamlakatingizdagi sherik sifatida aynan Namangan muhandislik-qurilish institutini tanladik. Biz sizlarga professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, qo‘shma dasturlar doirasida ishlashni taklif etamiz, — dedi doktor Sharma.
Graphic Era vakili o‘zi faoliyat olib borayotgan universitet tarixi va bugungi kuni haqida batafsil gapirdi, videorolik namoyish etildi. Yakunda NamMQI professor-o‘qituvchilarining ushbu oliy o‘quv yurti va hamkorlik istiqbollari haqidagi savollariga batafsil javoblar berildi.

Rajendr Kumar Sharma, head of international relations department of Graphic Era University of India, is a guest of NamEC
This higher educational institution was founded in 1993, and today it is among the top 100 universities in India. More than 15,000 students from different countries of the world study here in dozens of fields such as biotechnology, engineering, management, medicine, psychology, economics, political science, sociology.
In accordance with the recommendation of the Embassy of India in Uzbekistan, we chose the Namangan Engineering and Construction Institute as a partner in your country. We invite you to work within the framework of exchange of professors and teachers and students, joint programs, - said Dr. Sharma.
The representative of Graphic Era spoke in detail about the history and present day of the university where he works, a video was shown. In the end, the professors and teachers of NamECI gave detailed answers to the questions about this higher educational institution and the prospects of cooperation.