Hindistonning Graphic Era universiteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma NamMQI mehmoni
Hindistonning Graphic Era universiteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Rajendr Kumar Sharma NamMQI mehmoni bo‘lib turibdi
Mazkur oliy o‘quv yurti 1993 yilda tashkil topgan bo‘lib, bugungi kunda Hindistondagi universitetlar top-100 taligiga kiradi. Bu yerda dunyoning turli davlatlaridan kelgan 15 mingdan ortiq talaba biotexnologiya, muhandislik, menejment, tibbiyot, psixologiya, iqtisodiyot, siyosatshunoslik, sotsiologiya kabi o‘nlab yo‘nalishlarda tahsil oladi.
Hindistonning O‘zbekistondagi elchixonasi tavsiyasiga muvofiq mamlakatingizdagi sherik sifatida aynan Namangan muhandislik-qurilish institutini tanladik. Biz sizlarga professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, qo‘shma dasturlar doirasida ishlashni taklif etamiz, — dedi doktor Sharma.
Graphic Era vakili o‘zi faoliyat olib borayotgan universitet tarixi va bugungi kuni haqida batafsil gapirdi, videorolik namoyish etildi. Yakunda NamMQI professor-o‘qituvchilarining ushbu oliy o‘quv yurti va hamkorlik istiqbollari haqidagi savollariga batafsil javoblar berildi.

Раджендр Кумар Шарма, глава отдела международных отношений Индийского университета Graphic Era, стал гостем НамИСИ.
Раджендр Кумар Шарма, глава отдела международных отношений Индийского университета Graphic Era, стал гостем НамИСИ .
Это высшее учебное заведение было основано в 1993 году и на сегодняшний день входит в число 100 лучших университетов Индии. Здесь обучаются более 15 000 студентов из разных стран мира по десяткам направлений, таких как биотехнологии, инженерия, менеджмент, медицина, психология, экономика, политология, социология.
В соответствии с рекомендацией Посольства Индии в Узбекистане, мы выбрали Наманганский инженерно-строительный институт в качестве партнера в вашей стране. Приглашаем к работе в рамках обмена профессорско-преподавательского состава и студентов, совместных программ, - сказал д-р Шарма.
Представитель Graphic Era подробно рассказал об истории и сегодняшнем дне вуза, в котором он работает, был показан видеоролик. В завершение были даны развернутые ответы на вопросы профессоров и преподавателей НамИСИ об этом высшем учебном заведении и перспективах сотрудничества.