Hindistonning Graphic Era universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Namangan muhandislik-qurilish instituti va Hindistonning Graphic Era universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
NamMQI rektori Sharifjon Ergashev Zoom platformasi orqali Hindistonning Graphic Era universiteti vitse-prezidenti Narpinder Singx bilan muloqotda bo‘ldi.
Muloqot davomida ikki oliy o‘quv yurti o‘rtasida hamkorlik aloqalarini o‘rnatish masalalari muhokama qilindi. Hamkorlikning aniq amalga oshirish mexanizmlari ko‘rib chiqildi. E'tiborli tomoni, rektor mehmon bilan ingliz tilida muloqot qildi.
Tadbir yakunida Namangan muhandislik-qurilish instituti va Hindistonning Graphic Era universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Profssor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi, o‘zaro ilmiy loyihalar va tadqiqotlar olib borish, olimlarni ma'ruzalar o‘qish uchun jalb etish, ilmiy-amaliy anjumanlar o‘tkazish kabi ko‘plab yo‘nalishlarni o‘z ichiga qamrab olgan ushbu hujjatni NamMQI rektori Sharifjon Ergashev va  Graphic Era universiteti xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Rajendr Sharma imzoladi.

Подписан меморандум о сотрудничестве между Индийским университетом Graphic Era
Подписан меморандум о сотрудничестве между Наманганским инженерно-строительным институтом и Индийским университетом Graphic Era.
Ректор НамИСИ Шарифджон Эргашев пообщался с Нарпиндером Сингхом, вице-президентом Индийского университета Graphic Era, через платформу Zoom.
В ходе диалога были обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями. Рассмотрены конкретные механизмы реализации сотрудничества. Примечательно, что ректор общался с гостем на английском языке.
В завершение мероприятия был подписан меморандум о сотрудничестве между Наманганским инженерно-строительным институтом и Индийским университетом Graphic Era.
Он охватывает множество направлений, таких как обмен профессорами-преподавателями и студентами, проведение совместных научных проектов и исследований, привлечение ученых для чтения лекций, проведение научно-практических конференций, этот документ подписали ректор НамИСИ Шарифжон Эргашев и Университет Графической Эры. глава отдела международных отношений Раджендр Шарма.