Harakat xavfsizligi bo‘yicha xalqaro anjumanga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi
Joriy yil 23-24 fevral kunlari Namangan muhandislik-qurilish institutida “Farg‘ona vodiysida xavfsiz harakatni ta'minlash: muammo va yechimlar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tadi.
Ushbu konferensiyaga tayyorgarlik doirasida institut Transport fakulteti binosida viloyat IIB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi boshlig‘i Sharof Islomov boshchiligidagi mutasaddilar bilan davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda institut ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektor Muhammadjon Dadamirzayev va mezbon Transport fakulteti professor-o‘kituvchilari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida konferensiyada ko‘rib chiqiladigan masalalar, taklif etiladigan mehmonlar, konferensiyani o‘tkazish tartibi haqida maslahatlashib olindi.

Обсуждены вопросы подготовки к международной конференции по безопасности дорожного движения
23-24 февраля текущего года в Наманганском инженерно-строительном институте пройдет международная научно-практическая конференция на тему «Обеспечение безопасного передвижения в Ферганской долине: проблемы и решения».
В рамках подготовки к данной конференции в здании транспортного факультета института с участием должностных лиц был проведен круглый стол во главе с начальником управления безопасности дорожного движения Регионального МИБ Шарофом Исламовым.
В диалоге приняли участие проректор института по научной работе и инновациям Мухаммадджон Дадамирзаев и преподаватели принимающего факультета транспорта.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, подлежащие рассмотрению на конференции, приглашенные гости, порядок проведения конференции.