“Fargʻona vodiysida xavfsiz harakatni taʼminlash: muammo va yechimlar” mavzusidagi xalqaro konferensiyaga tayyorgarlik masalalari muhokama qilindi
Joriy yil 23-24-fevral kunlari Namangan muhandislik-qurilish institutida “Fargʻona vodiysida xavfsiz harakatni taʼminlash: muammo va yechimlar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya boʻlib oʻtadi.
Ushbu konferensiyaga tayyorgarlik doirasida institutda ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektor Muhammadjon Dadamirzayev boshchiligida tashkiliy guruh yigʻilishi oʻtkazildi. Unda viloyat IIB Yoʻl harakati xavfsizligi boshqarmasi vakillari ham ishtirok etdi.
Yigʻilishda konferensiyani yuqori saviyada oʻtkazish bilan bogʻliq masalalar—anjumanga taqdim etiladigan maʼruzalar, hududga oʻrnatiladigan targʻibot-tashviqot vositalari, taklif etiladigan mehmonlar, koʻrsatiladigan obyektlar haqida maslahatlashib olindi.
Ishtirokchilarning taklif va fikr-mulohazalari tinglanib, ularning ijrosi oʻzaro hamkorlikda hal etiladigan boʻldi.

Обсуждены вопросы подготовки к международной конференции «Обеспечение безопасного передвижения в Ферганской долине: проблемы и решения»
23-24 февраля текущего года в Наманганском инженерно-строительном институте пройдет международная научно-практическая конференция на тему «Обеспечение безопасного передвижения в Ферганской долине: проблемы и решения».
В рамках подготовки к данной конференции в институте состоялось заседание организационной группы под руководством проректора по научной работе и инновациям Мухаммадджона Дадамирзаева. В нем также приняли участие представители регионального департамента безопасности дорожного движения МИБ.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с проведением конференции на высоком уровне - доклады, которые будут представлены на конференции, средства пропаганды, которые будут установлены в регионе, приглашенные гости, объекты для показа.
Предложения и замечания участников были выслушаны, а их выступление решено путем взаимного сотрудничества.