Ehtiyojmand xotin-qizlarga qo‘shimcha qabul ko‘rsatkichlari doirasida tavsiyanoma berish uchun arizalar qabuli boshlandi
Bugun, 30-maydan boshlab, ehtiyojmand xotin-qizlarga qo‘shimcha qabul ko‘rsatkichlari doirasida tavsiyanoma berish uchun arizalar qabuli boshlandi
Arizalarni ko‘rib chiqish tartibi hukumatning 402-son qarori (23.06.2020-y.) bilan tasdiqlangan Nizom asosida quyidagicha amalga oshiriladi:
1. Arizalar xotin-qizlar.uz platformasi orqali 8-iyunga qadar elektron shaklda qabul qilinadi;
2. 10-iyunga qadar tuman (shahar) Ishchi guruhlari tomonidan oʻrnatilgan tartibda koʻrib chiqiladi va tavsiyanoma berish yoki tavsiyanoma berishni rad etish toʻgʻrisida xulosa qabul qilinadi;
3. Tavsiyanoma ishchi guruhi yigʻilishining yakuniy bayonnomalariga koʻra, rasmiylashtirilgan tuman (shahar) oila va xotin-qizlar boʻlimlarining buyruqlari asosida elektron hujjat shaklida qabul qilinadi hamda Oila va xotin-qizlar qoʻmitasi tomonidan 14-iyunga qadar beriladi.
4. Tavsiyanomalar 15-iyunga qadar oʻrnatilgan tartibda oʻz egalariga yetkaziladi.
Ariza qoldirish bilan bog‘liq savollar bo‘yicha talabgorlar doimiy yoki vaqtincha turgan joyi bo‘yicha yashash joyidagi tuman (shahar) oila va xotin-qizlar bo‘limlariga yoki Oila va xotin-qizlar qo‘mitasining (71) 202-10-76 telefon raqami orqali murojaat qilishlari mumkin.

Начали выдавать рекомендательные письма нуждающимся женщинам в рамках дополнительных показателей приема
Сегодня, начиная с 30 мая, начался прием заявлений на выдачу рекомендаций нуждающимся женщинам в рамках дополнительных показателей приема.
Порядок рассмотрения обращений осуществляется на основании Положения, утвержденного Постановлением Правительства № 402 от 23.06.2020, о нижеследующем:
1. Заявки принимаются в электронном виде через платформу xotin-qizlar.uz до 8 июня;
2. До 10 июня район (город) рассматривает рабочие группы в установленном порядке и принимает заключение о выдаче рекомендации или об отказе в выдаче рекомендации;
3. Согласно итоговому протоколу заседания рабочей группы, рекомендация будет принята в виде электронного документа на основании приказов оформленных районных (городских) отделов семьи и женщин и будет выдана Управлением семьи и Женский комитет к 14 июня.
4. Рекомендации будут доставлены их владельцам до 15 июня.
По вопросам, связанным с подачей заявления, заявителям следует обращаться в отделы по делам семьи и женщин района (города) постоянного или временного проживания или в Комитет по делам семьи и женщин (71) 202-10-76 по телефону.