Ehtiyojmand xotin-qizlarga qo‘shimcha qabul ko‘rsatkichlari doirasida tavsiyanoma berish uchun arizalar qabuli boshlandi
Bugun, 30-maydan boshlab, ehtiyojmand xotin-qizlarga qo‘shimcha qabul ko‘rsatkichlari doirasida tavsiyanoma berish uchun arizalar qabuli boshlandi
Arizalarni ko‘rib chiqish tartibi hukumatning 402-son qarori (23.06.2020-y.) bilan tasdiqlangan Nizom asosida quyidagicha amalga oshiriladi:
1. Arizalar xotin-qizlar.uz platformasi orqali 8-iyunga qadar elektron shaklda qabul qilinadi;
2. 10-iyunga qadar tuman (shahar) Ishchi guruhlari tomonidan oʻrnatilgan tartibda koʻrib chiqiladi va tavsiyanoma berish yoki tavsiyanoma berishni rad etish toʻgʻrisida xulosa qabul qilinadi;
3. Tavsiyanoma ishchi guruhi yigʻilishining yakuniy bayonnomalariga koʻra, rasmiylashtirilgan tuman (shahar) oila va xotin-qizlar boʻlimlarining buyruqlari asosida elektron hujjat shaklida qabul qilinadi hamda Oila va xotin-qizlar qoʻmitasi tomonidan 14-iyunga qadar beriladi.
4. Tavsiyanomalar 15-iyunga qadar oʻrnatilgan tartibda oʻz egalariga yetkaziladi.
Ariza qoldirish bilan bog‘liq savollar bo‘yicha talabgorlar doimiy yoki vaqtincha turgan joyi bo‘yicha yashash joyidagi tuman (shahar) oila va xotin-qizlar bo‘limlariga yoki Oila va xotin-qizlar qo‘mitasining (71) 202-10-76 telefon raqami orqali murojaat qilishlari mumkin.

Recommendation letters have started to be issued to needy women within the framework of additional admission indicators
Today, starting from May 30, the reception of applications for issuing recommendations to needy women within the framework of additional admission indicators has begun.
The procedure for reviewing applications is carried out based on the Regulation approved by the Government Resolution No. 402 (23.06.2020) as follows:
1. Applications will be accepted electronically through the xotin-qizlar.uz platform until June 8;
2. By June 10, the district (city) will be considered by the working groups in the established order and a conclusion will be adopted on issuing a recommendation or refusing to issue a recommendation;
3. According to the final minutes of the meeting of the working group, the recommendation will be accepted in the form of an electronic document based on the orders of the formalized district (city) family and women's departments and will be issued by the Family and Women's Committee by June 14.
4. Recommendations will be delivered to their owners by June 15.
For questions related to submitting an application, applicants should contact the family and women's departments of the district (city) of their permanent or temporary residence or the Family and Women's Committee (71) 202-10-76 they can apply by phone number.