Doktoranturaga kirish istagida bo‘lgan talabgorlarga xorijiy tillar bo‘yicha sertifikatlar topshirildi
Kelgusi yil doktoranturaga kirish istagida bo‘lgan talabgorlar uchun 26—27-noyabr' kunlari Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligining viloyatdagi hududiy vakilligi bilan hamkorlikda IELTS hamda Linguaskill xalqaro sertifikatlari uchun imtihonlar bo‘lib o‘tgandi.
Namangan muhandislik-qurilish institutida ushbu imtihonlardan muvaffaqiyatli o‘tganlarga sertifikatlarni topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Institut ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori Muhammadjon Dadamirzaev sertifikat olgan barcha talabgorlarni qutlab, kelgusidagi ilmiy faoliyatlariga muvaffaqiyatlar tiladi.
Tadbir yakunida Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligining Namangan viloyati hududiy vakilligi bilan hamkorlikda institutda xorijiy tillarga o‘qitish hamda o‘rganuvchilarga zarur sharoitlar yaratib berish bo‘yicha batafsil kelishib olindi.

Candidates wishing to enter doctoral studies were awarded certificates in foreign languages
Examinations for international certificates IELTS and Linguaskill were held on November 26-27 together with the regional office of the Agency for the Promotion of Foreign Languages in the region for applicants wishing to enter doctoral studies next year.
The ceremony of awarding certificates to those who successfully passed these exams was held at the Namangan Engineering-Construction Institute.
Vice-Rector of the Institute for Research and Innovation Mukhammajon Dadamirzaev congratulated all applicants who received certificates and wished them success in their future scientific activities.
At the end of the event, in cooperation with the regional representative of the Agency for the Promotion of the Study of Foreign Languages of the Namangan region, a detailed agreement was reached on teaching foreign languages at the institute and creating the necessary conditions for students.