Davlatobod tumanidagi madaniyat saroyida “Kreativ ta'lim va innovasiyalar – yangi O‘zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida innovasion g‘oyalar haftaligi boshlandi
Haftalikning ochilish marosimida viloyat hokimining o‘rinbosari G‘ulomjon Murodxo‘jaev so‘zga chiqib, haftalik doirasida yoshlar o‘rtasida startap loyihalar tanlovi, ko‘rgazma va seminarlar tashkil etilishi, muqobil energetika, biotexnologiya, kimyo sanoati, robototexnika, materialshunoslik kabi sohalarda olib borilayotgan tadqiqotlar ustuvor yo‘nalishlar sifatida ko‘rilayotganini ta'kidlab o‘tdi.
Namangan muhandislik-qurilish va Namangan muhandislik-texnologiya instituti rektorlari ramziy lentani qirqib, innovasion haftalik doirasidagi viloyat oliy o‘quv yurtlari ko‘rgazmasini boshlab berdi.
Ko‘rgazmaga tashrif buyurgan mutasaddilar va mehmonlar, professor-o‘qituvchilar va talabalarda innnovasion g‘oyalarni o‘zida mujassam etgan NamMQI ko‘rgazmasi ham katta taassurot qoldirdi.

The week of innovative ideas under the slogan "Creative education and innovations - the basis of the development of the new Uzbekistan" began at the Palace of Culture in Davlatabad district
At the opening ceremony of the week, the deputy governor of the region, Gulomjon Murodkhojaev, spoke, and within the framework of the week, the selection of start-up projects among young people, organization of exhibitions and seminars, alternative energy, biotechnology, chemical industry, robotics, material science, etc. He emphasized that the ongoing researches are considered as priority areas.
The rectors of Namangan Engineering-Construction and Namangan Engineering-Technology Institute cut the symbolic ribbon and opened the exhibition of regional higher educational institutions within the innovation week.
Officials and guests, professors and students who visited the exhibition were also impressed by the NamECI exhibition, which incorporates innovative ideas.