Davlatobod tumanidagi madaniyat saroyida “Kreativ ta'lim va innovasiyalar – yangi O‘zbekiston taraqqiyotining asosi” shiori ostida innovasion g‘oyalar haftaligi boshlandi
Haftalikning ochilish marosimida viloyat hokimining o‘rinbosari G‘ulomjon Murodxo‘jaev so‘zga chiqib, haftalik doirasida yoshlar o‘rtasida startap loyihalar tanlovi, ko‘rgazma va seminarlar tashkil etilishi, muqobil energetika, biotexnologiya, kimyo sanoati, robototexnika, materialshunoslik kabi sohalarda olib borilayotgan tadqiqotlar ustuvor yo‘nalishlar sifatida ko‘rilayotganini ta'kidlab o‘tdi.
Namangan muhandislik-qurilish va Namangan muhandislik-texnologiya instituti rektorlari ramziy lentani qirqib, innovasion haftalik doirasidagi viloyat oliy o‘quv yurtlari ko‘rgazmasini boshlab berdi.
Ko‘rgazmaga tashrif buyurgan mutasaddilar va mehmonlar, professor-o‘qituvchilar va talabalarda innnovasion g‘oyalarni o‘zida mujassam etgan NamMQI ko‘rgazmasi ham katta taassurot qoldirdi.

Неделя инновационных идей под лозунгом «Творческое образование и инновации – основа развития нового Узбекистана» началась во Дворце культуры Давлатабадского района
На церемонии открытия недели выступил заместитель акима области Гуломджон Муродходжаев, а в рамках недели - отбор стартап-проектов среди молодежи, организация выставок и семинаров, в сфере альтернативной энергетики. биотехнологии, химическая промышленность, робототехника, материаловедение и др. Он подчеркнул, что проводимые исследования считаются приоритетными направлениями.
Ректоры Наманганского инженерно-строительного и Наманганского инженерно-технологического института перерезали символическую ленточку и открыли выставку региональных вузов в рамках недели инноваций.
Посетившие выставку официальные лица и гости, преподаватели и студенты остались под большим впечатлением от выставки НамИСИ, воплотившей в себе инновационные идеи.