Beruniy nomli davlat stipendiyasi sohibining xonadoni yo‘qlandi
NamMQI Transport fakul'teti 3-bosqich talabasi Oyshaxon Qodirova oliy ta'lim muassasalari bakalavriat bosqichining bir guruh vakillari qatorida tanlov va sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tib, Beruniy nomli davlat stipendiyasiga sazovor bo‘ldi.
Fakultet dekani o‘rinbosari G‘ayratjon To‘xliev va Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti yetakchisi Diyorbek Soataliev Oyshaxonning xonadonida bo‘lib, uning oila a'zolari bilan uchrashdi.
Muloqot davomida zukko talabani o‘stirib, voyaga yetkazgan oila a'zolariga institut rahbariyati nomidan minnatdorlik bildirilib, esdalik sovg‘alari topshirildi.

Навестили дом стипендиата государственной премии Беруни
Ойшахон Кадырова, студентка 3 курса транспортного факультета НамИСИ, в числе группы представителей бакалавриата высших учебных заведений успешно прошла отбор и тестирование и была удостоена государственной стипендии имени Беруни.
Заместитель декана факультета Гайратжон Тухлиев и лидер первичной организации Союза молодежи Диёрбек Соаталиев посетили дом Ойшахон и встретились с членами её семьи.
В ходе беседы от имени руководства института были выражены слова благодарности членам семьи, вырастившей и воспитавшей интеллигентную студентку, и вручены сувениры.