Belarus milliy texnika universiteti fakultet dekani, professor Anatoliy Danil'chenko hamda Iqtisod va boshqaruv kafedrasi mudiri, dosent Natalya Ponomaryova NamMQI vakiillari hamrohligida 62-xalqaro gullar festivali bo‘lib o‘tayotgan Bobur bog‘i bilan tanishdi.
Ushbu festival mehmonlarda katta taassurot qoldirdi. Ular institut ko‘rgazmasi bilan ham tanishib, bu yerdagi eksponatlar va yaratilgan muhitga katta baho berishdi.
Mehmonlar bu kabi tadbirlar tabiatni asrab-avaylash, go‘zallik va nafosatga oshnolikni ta'minlashda muhim omil ekanligini aytmoqda.

Представители Национального технического университета Беларуси на международном фестивале цветов
Декан факультета Национального технического университета Беларуси, профессор Анатолий Данильченко и заведующая кафедрой экономики и управления, доцент Наталья Пономарева в сопровождении представителей Национального технического университета Беларуси ознакомились с парком Бабура, где проходит 62-й международный фестиваль цветов.
Этот фестиваль произвел на гостей большое впечатление. Они ознакомились с выставкой института и высоко оценили экспонаты и созданную здесь обстановку.
Посетители говорят, что подобные мероприятия являются важным фактором сохранения природы, обеспечения осознания красоты и изысканности.