2023 yil 17 may kuni Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti dekani I.Sayfullayev hamda dekan o‘rinbosari O.Axmedovlar “Korporativ boshqaruv” hamda Menejment ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabalari bilan birgalikda Davlatobod tumanida joylashgan "Art Soft Tex Cluster" korxonasiga amaliy tashrif buyurishib, korxonaning boshqaruv, ishlab chiqarish jarayoni bilan yaqindan tanishdilar. Bundan tashqari korxonada ishlab chiqarish hamda sotish hujjatlarini yuritilishi bo‘yicha ma’lumotlar olishdi.
Ishlab chiqarish bo‘limi boshlig‘i Baxtiyor Badalov hamda Ishlab chiqarish va texnika xavfsizligi bo‘limi boshlig‘i Baxtiyor Normatovlar korxonaning tashkil etilishi tarixi, ishlab-chiqarish jarayonlarini tashkil etilishi, halqaro hamkorlik aloqalari, mahsulotlarning assartimenti va eksport geografiyasi, marketing tadqiqotlari haqida batafsil tushunchalar berib o‘tishdi.
Bundan tashqari korxona raxbarlari tomonidan institutning kam ta’minlangan talabalarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, ta’lim jarayonidagi o‘zaro hamkorlik masalalaridagi takliflarga ijobiy munosabat bildirishdi. Namangan muhandislik-qurilish institutini tamomlab mazkur korxonada faoliyat olib borayotgan sobiq talabalar bilan suhbatlar tashkil etildi.
Institut talabalarini o‘qishdan bo‘sh vaqtida qo‘shimcha daromad ishlab topishlariga ko‘maklashish uchun korxona tomonidan talabalarni ishga qabul qilish, qulay vaqt va sharoitlarni yaratib berishga kelishib olindi.

Practical visit to the enterprise "Art Soft Tex Cluster"
On May 17, 2023, Dean of the Faculty of Economics and Management I. Saifullayev and Deputy Dean O. Akhmedov, together with students of the 2nd stage of "Corporate Management" and Management Education, visited the "Art Soft Tex Cluster" enterprise located in Davlatabad district. visited and got acquainted with the management and production process of the enterprise. In addition, they received information on the management of production and sales documents at the enterprise.
The head of the production department, Bakhtiyor Badalov, and the head of the production and technical safety department, Bakhtiyor Normatovlar, detailed the history of the establishment of the enterprise, organization of production processes, international cooperation, product assortment and export geography, marketing research. gave insights.
In addition, the leaders of the enterprise responded positively to the suggestions of social support for the underprivileged students of the institute, mutual cooperation in the educational process. Interviews were organized with former students who graduated from the Namangan Engineering-Construction Institute and are working in this enterprise.
In order to help the students of the institute to earn additional income during their free time from studying, it was agreed that the enterprise would hire students, create favorable time and conditions.