Ma’lumki, 2023/2024-oʻquv yili uchun akademik litseylarga kirish imtihonlarining yakuniy natijalari (mandat) eʼlon qilingan edi.
Ushbu kirish test sinovi natijasidan norozi bo‘lgan abituriyentlar vazirlikning my.edu.uz rasmiy veb-saytidan “Shaxsiy kabinet”ga kirish orqali apellyatsiya shikoyatini 3-avgustga qadar (shu kuni ham) yuborishlari mumkin.
Arizalar faqat onlayn shaklda qabul qilinadi.
Apellyatsiya shikoyati vazirlik huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi Apellyatsiya komissiyasi tomonidan belgilangan tartibda ko‘rib chiqilib, abituriyentga Apellyatsiya komissiyasi qarori to‘g‘risida javob xati yuboriladi.
Apellyatsiya shikoyatini ko‘rib chiqish natijalari bo‘yicha quyidagi qarorlardan biri qabul qilinadi:
- apellyatsiya belgilangan Nizom talablari buzilgan holda taqdim etilgan bo‘lsa yoki ko‘rsatilgan dalillar o‘z tasdig‘ini topmasa test sinovi natijalarini o‘zgarishsiz qoldirish va apellyatsiya shikoyati qondirilishini rad etish;
- shikoyatda ko‘rsatilgan dalillar o‘z tasdig‘ini topsa test sinovlari natijalarini o‘zgartirish va apellyatsiya shikoyatini qanoatlantirish.

Принимаются заявления на апелляции по результатам вступительных испытаний в академические лицеи
Известно, что объявлены окончательные результаты (мандат) вступительных экзаменов в академические лицеи на 2023/2024 учебный год.
Абитуриенты, недовольные результатом данного вступительного испытания, могут подать апелляцию, войдя в «Личный кабинет» на официальном сайте министерства my.edu.uz до 3 августа (даже в этот день).
Заявки принимаются только онлайн.
Апелляция рассматривается Апелляционной комиссией Агентства по оценке знаний и навыков при Министерстве, и заявителю направляется ответное письмо о решении Апелляционной комиссии.
По результатам рассмотрения обращения будет принято одно из следующих решений:
- оставить результаты испытаний без изменений и отказать в удовлетворении апелляционной жалобы, если апелляционная жалоба подана с нарушением требований установленного Регламента или не подтверждены доказательства;
- изменить результаты проверки и удовлетворить апелляцию, если подтвердятся изложенные в жалобе доказательства.