Ma’lumki, 2023/2024-oʻquv yili uchun akademik litseylarga kirish imtihonlarining yakuniy natijalari (mandat) eʼlon qilingan edi.
Ushbu kirish test sinovi natijasidan norozi bo‘lgan abituriyentlar vazirlikning my.edu.uz rasmiy veb-saytidan “Shaxsiy kabinet”ga kirish orqali apellyatsiya shikoyatini 3-avgustga qadar (shu kuni ham) yuborishlari mumkin.
Arizalar faqat onlayn shaklda qabul qilinadi.
Apellyatsiya shikoyati vazirlik huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi Apellyatsiya komissiyasi tomonidan belgilangan tartibda ko‘rib chiqilib, abituriyentga Apellyatsiya komissiyasi qarori to‘g‘risida javob xati yuboriladi.
Apellyatsiya shikoyatini ko‘rib chiqish natijalari bo‘yicha quyidagi qarorlardan biri qabul qilinadi:
- apellyatsiya belgilangan Nizom talablari buzilgan holda taqdim etilgan bo‘lsa yoki ko‘rsatilgan dalillar o‘z tasdig‘ini topmasa test sinovi natijalarini o‘zgarishsiz qoldirish va apellyatsiya shikoyati qondirilishini rad etish;
- shikoyatda ko‘rsatilgan dalillar o‘z tasdig‘ini topsa test sinovlari natijalarini o‘zgartirish va apellyatsiya shikoyatini qanoatlantirish.

Applications for appeals regarding the results of admission tests to academic lyceums are being accepted
It is known that the final results (mandate) of entrance exams to academic lyceums for the 2023/2024 academic year were announced.
Applicants who are dissatisfied with the result of this entrance test can submit an appeal by entering the "Personal Cabinet" on the official website of the Ministry, my.edu.uz, until August 3 (even on this day).
Applications are accepted online only.
The appeal will be considered by the Appellate Commission of the Knowledge and Skills Assessment Agency under the Ministry, and the applicant will be sent a reply letter about the decision of the Appellate Commission.
One of the following decisions will be made based on the results of the review of the appeal:
- leave the test results unchanged and refuse to satisfy the appeal if the appeal is submitted in violation of the requirements of the established Regulation or if the evidence is not confirmed;
- change the test results and satisfy the appeal if the evidence stated in the complaint is confirmed.