Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazida Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlarining 2-milliy anjumani bo‘lib o‘tdi
Butunjahon intellektual mulk tashkilotining (BIMT) O‘zbekistonda ushbu markazlarni tashkil etish bo‘yicha loyihasi dastlabki natijalariga bag‘ishlangan anjuman Adliya hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirliklari va Fanlar akademiyasi hamkorligida tashkil etilib, unda oliy o‘quv yurtlari, ilmiy-tadqiqot institutlari va ularning negizida tashkil etilgan TIQQMlarning 40 dan ortiq vakillari ishtirok etdi.
Tadbir davomida markazlar tomonidan ilmiy-texnik ishlanma va loyihalar natijadorligini oshirish, hududlarda seminar-treninglar o‘tkazish, intellektual faoliyat natijalaridan foydalanish va ularni huquqiy muhofaza qilish masalalarini ommalashtirish kabi vazifalarni amalga oshirishga kelishib olindi.
Tadbirda NamMQI Ilmiy-tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Dilshodbek Abduvahobov ham ishtirok etdi.

В Центре интеллектуальной собственности Минюста прошла II Национальная конференция центров поддержки технологий и инноваций
Конференция, посвященная первым результатам проекта Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) по созданию данных центров в Узбекистане, была организована совместно с Министерством юстиции и высшего образования, науки и инноваций и Академией наук. В мероприятии приняли участие более 40 представителей научно-исследовательских институтов и созданных на их базе ITIQM.
В ходе мероприятия было согласовано, что центры будут выполнять такие задачи, как повышение эффективности научно-технических разработок и проектов, проведение семинаров и тренингов в регионах, использование результатов интеллектуальной деятельности и популяризация вопросов их правовой охраны.
В мероприятии также принял участие Дилшодбек Абдувахобов, заведующий отделом научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров НамИСИ.