Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk markazida Texnologiyalar va innovatsiyalarni qo‘llab-quvvatlash markazlarining 2-milliy anjumani bo‘lib o‘tdi
Butunjahon intellektual mulk tashkilotining (BIMT) O‘zbekistonda ushbu markazlarni tashkil etish bo‘yicha loyihasi dastlabki natijalariga bag‘ishlangan anjuman Adliya hamda Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirliklari va Fanlar akademiyasi hamkorligida tashkil etilib, unda oliy o‘quv yurtlari, ilmiy-tadqiqot institutlari va ularning negizida tashkil etilgan TIQQMlarning 40 dan ortiq vakillari ishtirok etdi.
Tadbir davomida markazlar tomonidan ilmiy-texnik ishlanma va loyihalar natijadorligini oshirish, hududlarda seminar-treninglar o‘tkazish, intellektual faoliyat natijalaridan foydalanish va ularni huquqiy muhofaza qilish masalalarini ommalashtirish kabi vazifalarni amalga oshirishga kelishib olindi.
Tadbirda NamMQI Ilmiy-tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Dilshodbek Abduvahobov ham ishtirok etdi.

The 2nd National Conference of Technology and Innovation Support Centers was held at the Intellectual Property Center under the Ministry of Justice
The conference dedicated to the initial results of the project of the World Intellectual Property Organization (WIPO) on the establishment of these centers in Uzbekistan was organized in cooperation with the Ministry of Justice and Higher Education, Science and Innovation and the Academy of Sciences. - more than 40 representatives of research institutes and research institutes established on their basis participated.
During the event, it was agreed that the centers will carry out tasks such as increasing the effectiveness of scientific and technical development and projects, conducting seminars and trainings in the regions, using the results of intellectual activity and publicizing the issues of their legal protection.
Dilshodbek Abduvahobov, the head of the Scientific Research, Innovation and Scientific and Pedagogical Staff Training Department of NamECI, also participated in the event.