1 200 nafar talaba-o‘quvchini xalqaro IELTS sertifikatiga bepul o‘qitish rejalashtirilmoqda
Iqtidorli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va moliyaviy ragʻbatlantirish maqsadida respublika miqyosida yoshlar uchun “Registon IELTS Granti” tanlovining III mavsumi o‘tkaziladi.
Unda 25 yoshgacha bo‘lgan, barcha davlat va nodavlat oliygohlarida tahsil olayotgan talabalar (magistr, bakalavr) hamda texnikum, kollej, kasb-hunar maktabi va akademik litsey o‘quvchilari ishtirok etishlari mumkin.
Talabgorlar 25-fevralga qadar onlayn shaklda maxsus bot orqali ro‘yxatdan o‘tishlari kerak.
2 bosqichli saralash natijasiga ko‘ra, gʻoliblar “Registon IELTS Granti” g‘oliblik guvohnomasi, maxsus Grant, shuningdek, esdalik sovg‘alar va maxsus mukofotlar bilan taqdirlanadi.
Bundan tashqari, tanlovda ishtirok etgan nomzodlarga maxsus QR-kodli sertifikatlar onlayn topshiriladi.
Batafsil (matn ustiga bosing)
Ma’lumot o‘rnida, ushbu grant tanlovi xorijiy tillarni puxta o‘rgangan bilimdon talabalarni moddiy rag‘batlantirishga qaratilgan bo‘lib, o‘qishda qo‘shimcha imtiyoz berish xarakteriga ega emas.

ПЛАНИРУЕТСЯ БЕСПЛАТНАЯ ПОДГОТОВКА 1200 СТУДЕНТОВ И УЧАЩИХСЯ К ПОЛУЧЕНИЮ МЕЖДУНАРОДНОГО СЕРТИФИКАТА IELTS
В целях поддержки и финансового стимулирования талантливой молодежи в республиканском масштабе будет проведен III сезон конкурса для молодежи «Registon IELTS Grant».
В нем могут принять участие студенты в возрасте до 25 лет, обучающиеся во всех государственных и негосударственных вузах (магистратура, бакалавриат), а также учащиеся техникумов, колледжей, профессиональных технических училищ и академических лицеев.
Необходимо зарегистрироваться онлайн через специальный бот  до 25 февраля.
По итогам 2 этапов победители будут награждены сертификатом победителя «Registon IELTS Grant», специальным грантом, а также сувенирами и специальными наградами.
Кроме того, кандидатам, принявшим участие в конкурсе, будут выданы специальные сертификаты с QR-кодом.
Настоящий конкурс направлен на финансовое стимулирование студентов, изучивших иностранные языки, и не носит характера предоставления дополнительных льгот в учебе.