Umumta’lim fanlaridan tavsiya etilgan darsliklar ro‘yxati e’lon qilindi
2022-2023-o‘quv yilida oliy taʼlim muassasalarining bakalavriat taʼlim yo‘nalishlariga kirish test sinovlariga tayyorgarlik ko‘rish uchun tavsiya etilgan darsliklar va o‘quv adabiyotlari ro‘yxati Davlat test markazining rasmiy veb-saytida e’lon qilindi.
Tavsiya etilgan o‘quv adabiyotlar ro‘yxati O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi va Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi tomonidan tavsiya etilgan o‘quv adabiyotlar ro‘yxati asosida shakllantirilgan.
Darsliklar ro‘yxati bilan https://dtm.uz/info/textbooks manzili orqali tegishli fan va tilni tanlagan holda tanishishingiz mumkin.

The list of recommended textbooks from general education subjects has been published
In the 2022-2023 academic year, the list of recommended textbooks and educational literature for preparing for the entrance tests for undergraduate courses of higher education institutions was published on the official website of the State Test Center.
The list of recommended educational literature was formed based on the list of educational literature recommended by the Ministry of Public Education of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of Public Education of the Republic of Karakalpakstan.
You can get acquainted with the list of textbooks at the address https://dtm.uz/info/textbooks by selecting the appropriate subject and language.