Umumta’lim fanlaridan tavsiya etilgan darsliklar ro‘yxati e’lon qilindi
2022-2023-o‘quv yilida oliy taʼlim muassasalarining bakalavriat taʼlim yo‘nalishlariga kirish test sinovlariga tayyorgarlik ko‘rish uchun tavsiya etilgan darsliklar va o‘quv adabiyotlari ro‘yxati Davlat test markazining rasmiy veb-saytida e’lon qilindi.
Tavsiya etilgan o‘quv adabiyotlar ro‘yxati O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi va Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi tomonidan tavsiya etilgan o‘quv adabiyotlar ro‘yxati asosida shakllantirilgan.
Darsliklar ro‘yxati bilan https://dtm.uz/info/textbooks manzili orqali tegishli fan va tilni tanlagan holda tanishishingiz mumkin.

Опубликован список рекомендуемых учебников по общеобразовательным предметам
В 2022-2023 учебном году на официальном сайте Государственного центра тестирования опубликован перечень рекомендуемых учебников и учебной литературы для подготовки к вступительным испытаниям на курсы бакалавриата высших учебных заведений.
Перечень рекомендуемой учебной литературы сформирован на основании перечня учебной литературы, рекомендованной Министерством народного образования Республики Узбекистан и Министерством народного образования Республики Каракалпакстан.
Ознакомиться со списком учебников можно по адресу https://dtm.uz/info/textbooks, выбрав соответствующий предмет и язык.