Qozog‘istonning Turkiston shahrida joriy yil 5-10 noyabr kunlari o‘tkazilgan II Turkiy davlatlar universiadasida O‘zbekiston terma jamoasi 12 ta oltin, 10 ta kumush va 7 ta bronza medali bilan birinchi o‘rinni qo‘lga kiritgandi.
Ushbu universiada doirasidagi voleybol bo‘yicha bahslarda O‘zbekiston terma jamoasi faxrli ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Mazkur muvaffaqiyatda terma jamoa bosh murabbiyi, NamQI dotsenti Shuhrat Ma'qulov, jamoa shifokori A'zamjon Satimov va jamoa a'zosi, Qurilish fakulteti talabasi Farrux Ismoilovning munosib hissasi bor.
Bugun bo‘lib o‘tgan institut ilmiy kengashi avvalida vakillarimizning ushbu yutuqlari jamoa tomonidan munosib e'tirof etildi. Rektor ularga universiada kubok, medal va sertifikatlarini tantanali ravishda topshirdi. Ularga tegishli ravishda pul mukofotlari ham beriladi.

Были отмечены представители НамИСИ, участвовавшие в Универсиаде тюркоязычных государств
На II Универсиаде тюркских государств, проходившей в Туркестане (Казахстан) 5-10 ноября этого года, сборная Узбекистана заняла первое место с 12 золотыми, 10 серебряными и 7 бронзовыми медалями.
Сборная Узбекистана заняла почетное второе место в соревнованиях по волейболу нынешней Универсиады.
В этом успехе внесли свой вклад главный тренер национальной сборной, доцент НамИСИ Шухрат Макулов, врач команды Азамжон Сатимов и член команды Фаррух Исмаилов, студент строительного факультета.
На состоявшемся сегодня учёном совете института эти достижения наших представителей получили должное признание коллектива. Ректор торжественно вручил им университетские кубки, медали и грамоты. Им также выплачиваются денежные вознаграждения.