To‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddati 10 iyunga qadar uzaytirildi
Davlat komissiyasi tegishli bayoni bilan ko‘pchilik abiturientlar va ularning ota-onalari hamda oliy ta'lim muassasalari rektorlarining murojaatlarini inobatga olgan holda ayrim toifadagi talabalar o‘qishi uchun to‘lov haqini o‘tkazish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning so‘nggi muddati 2023 yilning 10 iyun (shu kuni ham) etib belgilandi.
Bu muddat bakalavriat ta'lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklarida tahsil olayotgan quyidagilarga taalluqli:
- to‘lov-kontrakt jumladan, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abiturientlar (1-kurslar);
- o‘qishi ko‘chirilgan (ko‘chirib tiklangan);
- va qayta tiklangan talabalar uchun.
Kollej va texnikumlarga o‘quvchilikka tavsiya etilgan abiturientlar (1-bosqich o‘quvchilari) uchun ham muddat 10 iyunga qadar uzaytirildi (2023 yil 15 martdan keyin kontraktini to‘laganlarning to‘lovi ham inobatga olinadi).
Yuqori bosqich (2- va undan yuqori kurs) talabalari uchun kontrakt to‘lash muddatini uzaytirish OTM rektor (direktor)larining vakolatiga berilgan.

Срок выплаты контрактных средств продлен до 10 июня
С учетом обращений большинства абитуриентов и их родителей и ректоров высших учебных заведений Государственной комиссией с соответствующим заявлением установлены сроки перечисления платы за обучение для отдельных категорий обучающихся и оформления приема в ряды студентов 2023 10 июня года (в тот же день).
Этот период распространяется на обучающихся по направлениям бакалавриата и магистратуры:
абитуриенты, рекомендованные для обучения на основании договора дифференцированной оплаты, в том числе договора оплаты (1-е курсы);
чтение копируется (копируется и восстанавливается);
и для восстановленных студентов.
Срок продлен до 10 июня для абитуриентов, рекомендованных для обучения в колледжах и техникумах (студенты 1 очереди) (учитывается также оплата оплативших контракт после 15 марта 2023 года).
Продление срока оплаты контракта для студентов более высокого уровня (2-й курс и выше) санкционируется ректорами (директорами) высших учебных заведений.