Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti koordinatorlarining navbatdagi tahliliy, tanqidiy yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishni institut yetakchi Diyorbek Soataliyev fakultet hamda yo'nalish koordinatorlarining faoliyati tahlili bo'yicha o'z fikr-mulohazalari bilan boshlab berdi.
Muloqotda talabalar o'rtasida vatanparvarlik g'oyalari, milliy qadriyatlar, ustoz-shogird an'anasi, shuningdek, jinoyatchilikni oldini olish va ularning bo'sh vaqtini mazmunli o'tkazishga qaratilgan loyiha va tanlovlarni tashkil etish, g'olib va sovrindorlarni munosib tarzda rag'batlantirish xususida fikr almashildi.
Yig'ilish so'ngida barcha koordinatorlar "Tilda, fikrda, ishda birlik" tamoyili ostida faoliyat yuritishga kelishib olishdi.

They agreed to work under the principle of "unity in language, thought, work"
The next analytical and critical meeting of the coordinators of the primary organization of the Youth Union of the Namangan Engineering-Construction Institute was held. The meeting was opened by the leader of the institute, Diorbek Soataliyev, with his comments on the analysis of the activities of the faculty and coordinators of the department.
In communication, patriotic ideas, national values, teacher-disciple tradition, as well as organizing projects and contests aimed at preventing crime and meaningfully spending their free time among students, appropriately encouraging winners and prize-winners Opinions were exchanged about promotion.
At the end of the meeting, all coordinators agreed to work under the principle of "Unity in language, thought, work".