Namangan muhandislik-qurilish instituti Yoshlar ittifoqi boshlang'ich tashkiloti koordinatorlarining navbatdagi tahliliy, tanqidiy yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishni institut yetakchi Diyorbek Soataliyev fakultet hamda yo'nalish koordinatorlarining faoliyati tahlili bo'yicha o'z fikr-mulohazalari bilan boshlab berdi.
Muloqotda talabalar o'rtasida vatanparvarlik g'oyalari, milliy qadriyatlar, ustoz-shogird an'anasi, shuningdek, jinoyatchilikni oldini olish va ularning bo'sh vaqtini mazmunli o'tkazishga qaratilgan loyiha va tanlovlarni tashkil etish, g'olib va sovrindorlarni munosib tarzda rag'batlantirish xususida fikr almashildi.
Yig'ilish so'ngida barcha koordinatorlar "Tilda, fikrda, ishda birlik" tamoyili ostida faoliyat yuritishga kelishib olishdi.

Они согласились работать по принципу «единства в языке, мысли, работе»
Состоялось очередное аналитическое и критическое совещание координаторов первичной организации Союза молодежи Наманганского инженерно-строительного института. Встречу открыл руководитель института Диорбек Соаталиев с комментариями по анализу деятельности профессорско-преподавательского состава и координаторов кафедры.
В общении, патриотических идеях, национальных ценностях, традициях учителя и ученика, а также организации проектов и конкурсов, направленных на предотвращение преступности и осмысленное проведение свободного времени среди учащихся, соответствующее поощрение победителей и призеров. Обменялись мнениями о поощрении.
В конце встречи все координаторы договорились работать по принципу «Единство в языке, мысли, работе».