Talabalar turar joyida qizlar oʻrtasida osh chempionati oʻtkazildi
1-sonli talabalar turar joyida istiqomat qiluvchi yoshlarning boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, ular oʻrtasida milliylik targʻibotini amalga oshirish, ertangi kun egalarini katta hayotga tayyorlash maqsadida qizlar oʻrtasida pazandalik tanlovi boʻlib oʻtdi.
Chempionatni institut birinchi prorektori Odiljon Jakbarov ochib berdi. Fakultet xotin-qizlar raislari tomonidan amaliy ishlar baholanib borildi. Tanlov davomida iqtidorli yoshlarning koʻngilochar chiqishlari, qiziqarli oʻyinlar va milliy raqslar namoyish etildi.
Oʻtkazilgan tanlovning yakuniy natijalariga koʻra:
1-oʻrin va 500 ming soʻm pul mukofoti Hosila Nuriddinova   boshchiligidagi 4-B qavat qizlariga;
2-oʻrin va 400 ming soʻm pul mukofoti Muslima Xamdamova   boshchiligidagi 3-A qavat qizlariga;
3-oʻrin va 300 ming soʻm pul mukofoti Munisa Mashrabboyeva boshchiligida 4-A qavat qizlariga nasib etdi.

В студенческом общежитии прошел чемпионат по плову среди девушек
В целях содержательной организации свободного времени молодых людей, проживающих в студенческом общежитии №1, пропаганды среди них национализма, подготовки хозяев завтрашнего дня к большой жизни среди девушек был проведен кулинарный конкурс.
Чемпионат открыл первый проректор института Одилджон Джакбаров. Практические работы оценивали заведующие кафедрой. В ходе конкурса были показаны развлекательные выступления талантливой молодежи, интересные игры и национальные танцы.
По окончательным результатам конкурса:
1 место и денежный приз в размере 500 000 сум девушкам 4 этажа под руководством Хосилы Нуриддиновой;
2 место и денежный приз в размере 400 000 сум девушкам 3-А этажа под руководством Муслимы Хамдамовой;
3-е место и приз в размере 300 000 сум достались девочкам 4-А этажа под руководством Мунисы Машраббаевой.