Stajyor-tadqiqotchilar va doktorantlar bilan navbatdagi muloqot
Avval xabar berganimizdek, institutdagi mavjud doktorantura ixtisosliklariga qabul qilingan stajyor-tadqiqotchilar va doktorantlarning 2023 yil 6 oyi davomida faoliyati samaradorligi monitoringi o‘tkazilmoqda.
Institut rektori Sharifjon Ergashev va monitoring o‘tkazish bo‘yicha tuzilgan ishchi guruh tomonidan belgilangan baholash mezonlari bo‘yicha har bir izlanuvchi bilan alohida suhbat o‘tkazilmoqda.
Bugun institut majlislar zalida “Tadbirkorlik va kichik biznes iqtisodiyoti” hamda “Makroiqtisodiyot” ixtisosliklaridagi izlanuvchilar foliyati monitoringi o‘tkazilmoqda.
Ma'lumot uchun, mazkur ixtisosliklarga jami 9 nafar tayanch doktorant va mustaqil izlanuvchi qabul qilingan.

The next communication with intern-researchers and doctoral students
As we previously reported, the monitoring of the performance of intern-researchers and doctoral students admitted to the existing doctoral specializations of the institute is being carried out during 6 months of 2023.
The rector of the institute, Sharifjon Ergashev, and the monitoring working group, are having a separate interview with each candidate based on the assessment criteria.
Today, the monitoring of the activities of students in "Entrepreneurship and small business economics" and "Macroeconomics" specialties is being conducted in the meeting hall of the institute.
For information, a total of 9 basic doctoral students and independent researchers were admitted to these specialties.