Sanoatni axborotlashtirish fakultetida Ma'naviyat va ma'rifat kengashi yig‘ilishida belgilangan vazifalar muhokamasiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi
Yig‘ilishda fakultet dekani, dekan o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Yig‘ilish avvalida Prezident raisligida bo‘lib o‘tgan kengaytirilgan yig‘ilish tafsilotlari aks etgan videolavha namoyish etildi.
Fakultet dekani Abdurahim Qahharov bugungi kunda ma'naviyat yo‘nalishidagi dolzarb masalalar, ularga yechim izlashda ziyolilar, xususan, professor-o‘qituvchilarning o‘rni haqida gapirib o‘tdi.
Jamoaning davlat rahbari ishtirokidagi yig‘ilishda ko‘tarilgan mavzular va takliflar bo‘yicha fikr-mulohazalari tinglandi.

На факультете промышленной информатизации состоялось мероприятие, посвященное обсуждению задач, поставленных на заседании Совета Духовности и Просвещения
На встрече присутствовали декан факультета, заместители декана, заведующие кафедрами и профессора.
В начале встречи был показан видеоролик, показывающий детали расширенного заседания под председательством Президента.
Декан факультета Абдурахим Каххаров рассказал об актуальных сегодня проблемах в сфере духовности, роли интеллектуалов, особенно профессоров, в поиске их решения.
Были заслушаны мнения коллектива по темам и предложениям, высказанным на совещании с участием главы государства.