Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektni rivojlanishining hozirgi holati va istiqbollari” mavzusidagi Respublika ilmiy-texnik konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Hammamizga ma’lumki, 24-27 oktyabr kunlari ICTWEEK UZBEKISTAN-2022 forumi Samarqand shahrida katta tantana bilan o‘tkazildi. Forum dasturi bo‘yicha 26-27–oktyabr kunlari “Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektni rivojlanishining hozirgi holati va istiqbollari” mavzusidagi Respublika ilmiy-texnik konferensiyasi ham bo‘lib o‘tdi. NamMQI Sanoatni axborotlashtirish fakulteti “Axborot tizimlari va texnologiyalari” kafedrasi dosenti t.f.n. M.T.To‘xtasinov ham o‘zining ilmiy-tadqiqot ishi natijalari bo‘yicha ushbu konferensiya ishida qatnashdi. M.T.To‘xtasinovning tadqiqot ishi natijalari konferensiya qatnashchilarining qiziqishlariga sabab bo‘ldi. O‘z navbatida M.T.To‘xtasinov o‘zining tadqiqot ishlarini yanada rivojlantirish maqsadida Respublikaning yetakchi olimlari bilan maslahatlashuv olib bordi.

A republican scientific and technical conference on the topic "The current state and prospects for the development of digital technologies and artificial intelligence" was held.
As we all know, on October 24-27, the ICTWEEK UZBEKISTAN-2022 forum was held with great solemnity in the city of Samarkand. On October 26-27, within the framework of the forum program, the Republican scientific and technical conference was held on the topic "The current state and prospects for the development of digital technologies and artificial intelligence." Associate Professor of the Department of Information Systems and Technologies, Faculty of Informatization of Industry NamECI, Ph.D. Tukhtasinov M. T. took part in this conference with the results of his scientific work. The results of the scientific work of Tukhtasinov M. T. aroused the interest of the conference participants. In turn, Tukhtasinov M. T consulted with leading scientists of the republic in order to further develop his scientific work.