Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektni rivojlanishining hozirgi holati va istiqbollari” mavzusidagi Respublika ilmiy-texnik konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Hammamizga ma’lumki, 24-27 oktyabr kunlari ICTWEEK UZBEKISTAN-2022 forumi Samarqand shahrida katta tantana bilan o‘tkazildi. Forum dasturi bo‘yicha 26-27–oktyabr kunlari “Raqamli texnologiyalar va sun’iy intellektni rivojlanishining hozirgi holati va istiqbollari” mavzusidagi Respublika ilmiy-texnik konferensiyasi ham bo‘lib o‘tdi. NamMQI Sanoatni axborotlashtirish fakulteti “Axborot tizimlari va texnologiyalari” kafedrasi dosenti t.f.n. M.T.To‘xtasinov ham o‘zining ilmiy-tadqiqot ishi natijalari bo‘yicha ushbu konferensiya ishida qatnashdi. M.T.To‘xtasinovning tadqiqot ishi natijalari konferensiya qatnashchilarining qiziqishlariga sabab bo‘ldi. O‘z navbatida M.T.To‘xtasinov o‘zining tadqiqot ishlarini yanada rivojlantirish maqsadida Respublikaning yetakchi olimlari bilan maslahatlashuv olib bordi.

Состоялась республиканская научно-техническая конференция на тему «Современное состояние и перспективы развития цифровых технологий и искусственного интеллекта».
Как мы все знаем, 24-27 октября в городе Самарканд с большой торжественностью прошел форум ICTWEEK UZBEKISTAN-2022. 26-27 октября в рамках программы форума прошла Республиканская научно-техническая конференция на тему «Современное состояние и перспективы развития цифровых технологий и искусственного интеллекта». Доцент кафедры «Информационные системы и технологии», факультета информатизации промышленности НамИСИ, к.т.н. Тухтасинов М. Т. принял участие в этой конференции с результатами своей научной работы. Результаты научной работы Тухтасинова М. Т. вызвали интерес участников конференции. В свою очередь, Тухтасинов М. Т консультировался с ведущими учеными республики с целью дальнейшего развития своей научной работы.
Участники конференции договорились о совершенствовании таких эффективных конференций в ближайшем будущем.