«Qurilishda innovatsiyalar, binolar va inshootlarning seysmik xavfsizligi» mavzusida Xalqaro miqyosidagi ilmiy va ilmiy-texnik konferensiya
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 30 maydagi 08/8-8-sonli topshirig‘i hamda 2022-yil 25-27 oktyabr kunlari Samarqand shahrida tashkil etilgan “Uchinchi O‘zbekiston-Rossiya” ta'lim forumida Namangan muhandislik-qurilish instituti va M.V.Lomonosov nomidagi Shimoliy Arktika federal universiteti o‘rtasida imzolangan “Yo‘l xarita” sining 1-bo‘lim 3-bandiga asosan joriy yil 15-17 dekabr kunlari Namangan muhandislik-qurilish institutida “Qurilishda innovatsiyalar, binolar va inshootlarning seysmik xavfsizligi” mavzusida Xalqaro miqyosida ilmiy va ilmiy-texnik konferensiya bo‘lib o‘tadi.

Международная научная и научно-техническая конференция на тему «Инновации в строительстве, сейсмическая безопасность зданий и сооружений»
Cогласно распоряжению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 мая 2022 года № 08/8-8 и подписанной 1-й части 3 раздела «Дорожной карты» между Наманганским инженерно-строительным институтом и Северным Арктическим федеральным университетом им. М.В.Ломоносова, проведённом 25-27 октября 2022 года в городе Самарканде на Третьем образовательном форуме «Узбекистан-Россия», Наманганский инженерно-строительный институт проводит 15-17 декабря 2022 года Международную научную и научнотехническую конференцию на тему «Инновации в строительстве, сейсмическая безопасность зданий и сооружений»