Qishki ta’tilni “Zakovat” bilan o‘tkazing!
Barcha ta’lim muassasalari uchun ta’til muddati uzaytirilgani sababli, o‘quvchilar va talabalarning, umuman, barcha aholining vaqtni mazmunli o‘tkazishlari uchun “Zakovat intellektual klubi” NNT, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida “Zakovat viktorinasi” tashkil etilmoqda!
Viktorinada ertadan, 10-yanvardan boshlab 6 kun davomida har kuni 5 tadan mantiqiy savollar berib boriladi.
Savolga birinchi bo‘lib to‘g‘ri javob bergan ishtirokchiga 1 ball beriladi. Ishtirokchilar g‘olib bo‘lishlari uchun o‘z hisoblariga imkon qadar ko‘proq ball to‘plashlari lozim bo‘ladi. 6 kun davomida jami 30 ta savol o‘ynalganidan keyin ballar bo‘yicha “Kuchli uchlik”ka kirgan ishtirokchilarga kitoblar to‘plami sovg‘a qilinadi!

Проводите зимние каникулы вместе с «Zakovat»!
В связи с продлением каникулярного периода для всех образовательных учреждений, с целью содержательного проведения времени учащимися и студентами, ННО «Zakovat intellektual klubi», Министерство высшего образования, науки и инноваций и Агентство по делам молодежи организует «Zakovat viktorinasi»!
В викторине будут задавать по 5 логических вопросов каждый день в течение 6 дней, начиная с 10 января.
Участник, первым правильно ответивший на вопрос, получает 1 балл. Для победы участники должны набрать как можно больше очков. Отыграв в общей сложности 30 вопросов в течение 6 дней, участники, вошедшие в «Сильную тройку» по баллам, получат набор книг!