Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi Namangan viloyati Kengashi xodimlari tomonidan Namangan muhandislik-qurilish instituti Boshlangʻich tashkilotining faoliyati oʻrganildi
Yoshlar ittifoqi Namangan viloyati Kengashi boʻlim boshligʻi Marjona Axralova boshchiligidagi jamoa ishtirokida Yoshlar kengashining navbatdan tashqari yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Dadajon Dadaboyev, Boshlangʻich tashkilot yetakchisi Diyorbek Soataliyev va Yoshlar kengashiga nomzodlar onlayn va oflayn tarzda ishtirok etdi.
Boshlangʻich tashkilotning umumiy yigʻilishida Yoshlar kengashining faoliyati qoniqarli deb topildi. Yoʻnalish koordinatorligiga nomzodlar oʻzlarining saylovoldi dasturlarini himoya qilishdi.

Сотрудники Наманганского областного совета Союза молодежи Узбекистана ознакомились с деятельностью первичной организации Наманганского инженерно-строительного института.
Состоялось внеочередное заседание Молодёжного совета с участием команды во главе с заведующей отделением Наманганского областного совета Союза молодёжи Марджоной Ахраловой.
На встрече присутствовали Дададжон Дадабоев, заведующий отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения, Диорбек Соаталиев, лидер Первичной организации, а также кандидаты в Молодежный совет онлайн и оффлайн.
На общем собрании первичной организации деятельность Молодёжного совета признана удовлетворительной. Кандидаты на пост координатора направления защитили свои предвыборные программы.