O‘ZBEKISTON XALQIGA YANGI YIL TABRIGI
Siz, azizlarni, ko‘pmillatli butun xalqimizni kirib kelayotgan Yangi yil bilan chin qalbimdan samimiy tabriklayman.
Barchangizga o‘zimning yuksak hurmatim va ezgu tilaklarimni bildiraman.
2022 yilda mashaqqatli va jasoratli mehnatimiz bilan taraqqiyot yo‘lida muhim marralarga erishdik. Inson qadrini ulug‘lash, xalqimizni rozi qilish borasida yangi qadamlar qo‘ydik.
Dunyodagi g‘oyat murakkab vaziyat, global inqirozga qaramasdan, O‘zbekiston iqtisodiyoti izchil rivojlanmoqda.
Mirishkor dehqon va fermerlarimiz fidokorona mehnat qilib, mo‘l hosil yetishtirdilar.
Sanoat, qurilish, raqamli texnologiyalar, turizm sohalari jadal rivojlanmoqda.
Shahar va qishloqlarimiz, butun yurtimiz har tomonlama obod bo‘lmoqda.
Yangi ish o‘rinlari tashkil etilib, aholi daromadlari va hayot darajasi oshmoqda.
Yoshlarimiz xalqaro maydonlarda iste'dod va mahoratini namoyon etib, Vatanimizni dunyoga tanitmoqda.
Xalq ovozi bo‘lgan mahallaning hayotimizdagi o‘rni va ta'siri kuchaymoqda.
Eng muhimi, yurtimizda tinchlik va barqarorlik, millatlar va dinlararo totuvlik hukm surmoqda.
O‘zbekistonimizning jahon hamjamiyatidagi obro‘-e'tibori yuksalmoqda.
Shu qutlug‘ ayyomda erishgan barcha yutuqlarimizning bunyodkori bo‘lgan siz, aziz yurtdoshlarimga, butun xalqimizga yana bir bor minnatdorchilik bildiraman.
Muhtaram do‘stlar!
Mamlakatimizda 2023 yilga “Insonga e'tibor va sifatli ta'lim yili”, deb nom berdik.
Yangi yilda insonni qadrlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini, qonuniy manfaatlarini ta'minlashga qaratilgan ishlarimizni yuqori bosqichga ko‘taramiz.
Farzandlarimiz sifatli ta'lim va tarbiya olib, barkamol shaxs bo‘lishlari uchun boshlagan ishlarimizni izchil davom ettiramiz.
Muhtaram faxriylarimiz, aziz ayollarimiz, shuningdek, yordamga muhtoj insonlar uchun munosib sharoit yaratish e'tiborimiz markazida bo‘ladi.
Ilm-fan, tibbiyot, madaniyat va san'at sohalari vakillarini, o‘qituvchi va murabbiylarni qo‘llab-quvvatlashga ustuvor ahamiyat qaratamiz.
Muxtasar aytganda, jonajon Vatanimizda hech bir inson jamiyatimiz va davlatimizning mehri va e'tiboridan chetda qolmaydi. Buning uchun bor kuch va imkoniyatlarimizni safarbar etamiz.
Aziz va qadrli vatandoshlarim!
Qalblarimiz pok niyatlarga to‘lib turgan ushbu quvonchli lahzalarda sizlarni, butun xalqimizni yangi – 2023 yil bilan yana bir bor chin dildan muborakbod etaman.

ПОЗДРАВЛЕНИЕ НАРОДА УЗБЕКИСТАНА С НОВЫМ ГОДОМ
В 2022 году мы достигли важных вех на пути развития своим упорным и мужественным трудом. Мы предприняли новые шаги, чтобы прославить человеческое достоинство и порадовать наш народ.
Несмотря на крайне сложную ситуацию в мире, глобальный кризис, экономика Узбекистана стабильно развивается.
Наши мирские дехкане и колхозники самоотверженно трудились и дали богатый урожай.
Стремительно развиваются промышленность, строительство, цифровые технологии, туризм.
Наши города и села, вся страна благоденствуют во всех отношениях.
Создаются новые рабочие места, повышаются доходы и уровень жизни населения.
Наши молодые люди демонстрируют свой талант и мастерство на международных аренах и представляют нашу страну миру.
Роль и влияние района, который является голосом народа, в нашей жизни возрастает.
Самое главное, что в нашей стране царят мир и стабильность, межнациональное и межконфессиональное согласие.
Повышается авторитет Узбекистана в мировом сообществе.
Еще раз хочу выразить признательность вам, мои дорогие соотечественники, и всему нашему народу, являющимся творцами всех достижений, которых мы достигли в эти знаменательные дни.
В нашей стране мы назвали 2023 год «Годом внимания к людям и качественного образования».
В Новом году мы поднимем на более высокий уровень нашу работу, направленную на уважение людей, обеспечение прав и свобод, законных интересов граждан.
Мы будем последовательно продолжать начатую работу, чтобы наши дети получали качественное образование и воспитание и становились всесторонне развитыми личностями.
В центре нашего внимания создание достойных условий для наших уважаемых ветеранов, дорогих женщин, а также людей, нуждающихся в помощи.
Мы отдаем приоритет поддержке представителей областей науки, медицины, культуры и искусства, педагогов и тренеров.
Одним словом, на нашей любимой Родине ни один человек не остается вне любви и внимания нашего общества и государства. Мы мобилизуем для этого все наши силы и возможности.
Дорогие и дорогие мои соотечественники!
В эти счастливые минуты, когда наши сердца наполнены чистыми помыслами, я еще раз искренне поздравляю вас, весь наш народ, с новым 2023 годом.