O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi talabalar uchun master-klass o‘tib berdi
O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi Ortiqali Qozoqov Namangan muhandislik-qurilish instituti talabalari bilan ijodiy uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot chog‘ida mashhur musavvir ijod yo‘li, xorijga safarlari, dunyoga rassom nigohi bilan boqishning o‘ziga xos jihatlari, Rembrandt, Van Gog, Pablo Pikasso, Edmund Munk kabi buyuk rassomlar hayoti haqidagi qiziq tafsilotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Ortiqali Qozoqov ijodiy uchrashuv davomida talabalar uchun master-klass o‘tib, molbert, mo‘yqalam va bo‘yoqlar yordamida yarim soatning nari-berisida haqiqiy san’at namunasini yaratdi. “Malika” deb nom berilgan ushbu asarda qadim Sharqning go‘zal hukmdor ayoli tasvirlangan.

The artist of the Republic of Uzbekistan held a master class for students
Artist of the Republic of Uzbekistan Ortiqali Qazokov held a creative meeting with the students of the Namangan Engineering and Construction Institute.
During the conversation, the famous artist shared interesting details about his creative path, his trips abroad, the unique aspects of looking at the world through the eyes of an artist, the lives of great artists such as Rembrandt, Van Gogh, Pablo Picasso, Edmund Munch.
During the creative meeting, Artiqali Kazakov held a master class for students and created a real example of art with the help of an easel, brushes and paints in about half an hour. Titled "Princess", this work depicts a beautiful ruling woman of the ancient East.