O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi talabalar uchun master-klass o‘tib berdi
O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi Ortiqali Qozoqov Namangan muhandislik-qurilish instituti talabalari bilan ijodiy uchrashuv o‘tkazdi.
Muloqot chog‘ida mashhur musavvir ijod yo‘li, xorijga safarlari, dunyoga rassom nigohi bilan boqishning o‘ziga xos jihatlari, Rembrandt, Van Gog, Pablo Pikasso, Edmund Munk kabi buyuk rassomlar hayoti haqidagi qiziq tafsilotlar bilan o‘rtoqlashdi.
Ortiqali Qozoqov ijodiy uchrashuv davomida talabalar uchun master-klass o‘tib, molbert, mo‘yqalam va bo‘yoqlar yordamida yarim soatning nari-berisida haqiqiy san’at namunasini yaratdi. “Malika” deb nom berilgan ushbu asarda qadim Sharqning go‘zal hukmdor ayoli tasvirlangan.

Художник Республики Узбекистан провел мастер-класс для студентов
Художник Республики Узбекистан Ортикали Газоков провел творческую встречу со студентами Наманганского инженерно-строительного института.
В ходе беседы известный художник поделился интересными подробностями о своем творческом пути, поездках за границу, уникальных аспектах взгляда на мир глазами художника, жизни великих художников, таких как Рембрандт, Ван Гог, Пабло Пикассо, Эдмунд Жевать.
В ходе творческой встречи Артыгали Казаков провел мастер-класс для студентов и примерно за полчаса создал настоящий образец искусства с помощью мольберта, кистей и красок. Эта работа под названием «Принцесса» изображает прекрасную правительницу древнего Востока.