“Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mazmun-mohiyatini oʻrganish” fakultativ kursi o‘tkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni oʻtkazish toʻgʻrisida” 2023-yil 16-noyabrdagi F-72-son Farmoyishida keltirilgan topshiriqlar ijrosini taʼminlashga, shuningdek oʻquvchilar va talabalarda Konstitutsiya toʻgʻrisida bilim va koʻnikmalarni shakllantirishga qaratilgan. “Oʻzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi mazmun-mohiyatini oʻrganish” fakultativ kursi oʻquv dasturiga asosan 2023-yil 4-dekabr NamMQIning 6-o‘quv laboratoriya binosida “Energetika va MM fakulteti” talabalari bilan Konstitutsiyani yangilash zarurati va xalq konstitutsiyasining asosiy mazmun-mohiyati mavzusida tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda fakultet yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari  A.Normatov, “Texnologik mashina va jihozlar” kafedrasi mudiri X.Abdulxayev, NamMQI proflaktika inspektori S.Sherg’oziyev, fakultet tuyotori M.Boyjonov hamda kafedra professor-o‘qituvchilari qatnashdilar.

The optional course "Study of the essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan" was held
It is aimed at ensuring the implementation of the tasks specified in the Order No. F-72 of November 16, 2023 "On preparation for the celebration of the Constitution Day of the Republic of Uzbekistan and holding it" of the President of the Republic of Uzbekistan, as well as the formation of knowledge and skills about the Constitution among pupils and students. According to the curriculum of the optional course "Study of the content and essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan", on December 4, 2023, in the 6th educational laboratory building of NamECI, an event was held with students of the "Faculty of Energy and MM" on the topic of the need to update the Constitution and the main content and essence of the national constitution. was carried out.
The event was attended by A. Normatov, the deputy dean of the faculty for work with young people, H. Abdulkhayev, the head of the "Technological machines and equipment" department, S. Shergoziyev, the preventive inspector of NamECI, M. Boyjonov, the tutor of the faculty, and professors of the department.