“O’zbek tili va adabiyoti “ kafedrasi katta o’qituvchisi D.Shermatova “Bir ziyoli – bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili asosida To'raqo'rg'on tumanidagi "Qo'shqayrag'och" MFYda bo'ldi.
2021 yil 25 dekabr kuni Namangan muhandislik-qurilish instituti Iqtisodiyot va boshqaruv fakulteti “O’zbek tili va adabiyoti “ kafedrasi katta o’qituvchisi D.Shermatova “Bir ziyoli – bir mahallaga ma’naviy homiy” tamoyili asosida To'raqo'rg'on tumanidagi "Qo'shqayrag'och" MFYda bo'lib, ushbu fuqarolar yig‘ini raisining oila, xotin-qizlar va ijtimoiy ma’naviy masalalar bo‘yicha o‘rinbosari M.Asronova,
obodonlashtirish, tomorqa va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Ziyatova Maxbuba bilan mahalla faoliyatiga doir suhbat o'tkazdi. Unga ko'ra, mahallada yil davomida hamkorlikda amalga oshirilgan ishlar sarhisob qilindi va yangi 2022-yil uchun rejalar kelishib olindi. D.Shermatova mahalla yoshlarini oliy ta'limga yo'naltirishga doir takliflarini bildirdi.

D. Shermatova, senior teacher of the "Uzbek language and literature" department, visited "Koshkayragoch" MFY in Toraqorgan district based on the principle of "One intellectual is a spiritual patron of one neighborhood".
On December 25, 2021, the senior teacher of the "Uzbek language and literature" department of the Namangan Engineering-Construction Institute, Faculty of Economics and Management, D. Shermatova, based on the principle of "One intellectual is a spiritual patron of one neighborhood", Toraqorgan M. Asronova, the deputy chairman of this citizens' assembly for family, women's and social-spiritual issues, is in the "Koshkayragoch" MFY of the district.
Ziyatova Makhbuba, the deputy for landscaping, estates and entrepreneurship issues, had a conversation about the activities of the neighborhood. According to him, the activities carried out in cooperation in the neighborhood during the year were summarized and plans for the new year 2022 were agreed upon. D. Shermatova expressed her suggestions on directing the youth of the neighborhood to higher education.