Oliyaxonga tikuv mashinasi sovg‘a qilindi
NamMQI Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Odiljon Jakbarov institut xotin-qizlar kengashi va Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti vakillari hamrohligida Yangiqo‘rg‘on tumani, Rovut mahallasida yashovchi Oliyaxon Sodiqova xonadonini yo‘qladi.
Oliyaxonning bolaligidan nogironligi bo‘lib, institut rektori Sharifjon Ergashev bilan uchrashuvi davomida tikuv mashinasi bo‘lsa uyida tikish-bichish ishlari bilan shug‘ullanish istagini bildirgan edi.
Uning istaklaridan kelib chiqib, Oliyaxonga institut nomidan Jack F5 markasidagi tikuv mashinasi stol-stuli bilan birga sovg‘a qilindi. Kelgusida o‘z kasbining yetuk ustasi, mohir tikuvchi darajasiga yetishiga tilak bildirildi.

A sewing machine was presented to Oliyakhan
NamECI first vice-rector for youth issues and spiritual and educational affairs Odiljon Jakbarov, accompanied by representatives of the women's council of the institute and the primary organization of the Youth Union, destroyed the house of Oliyakhan Sodikova, who lives in Rovut neighborhood, Yangikurgan district.
Oliya Khan has been disabled since childhood, and during the meeting with the rector of the institute, Sharifjon Ergashev, he expressed his desire to do sewing at home if he had a sewing machine.
Based on his wishes, Oliyakhan was presented with a Jack F5 sewing machine along with a table and a chair on behalf of the institute. It was hoped that in the future he would reach the level of a master of his profession, a skilled tailor.