Oliyaxonga tikuv mashinasi sovg‘a qilindi
NamMQI Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Odiljon Jakbarov institut xotin-qizlar kengashi va Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti vakillari hamrohligida Yangiqo‘rg‘on tumani, Rovut mahallasida yashovchi Oliyaxon Sodiqova xonadonini yo‘qladi.
Oliyaxonning bolaligidan nogironligi bo‘lib, institut rektori Sharifjon Ergashev bilan uchrashuvi davomida tikuv mashinasi bo‘lsa uyida tikish-bichish ishlari bilan shug‘ullanish istagini bildirgan edi.
Uning istaklaridan kelib chiqib, Oliyaxonga institut nomidan Jack F5 markasidagi tikuv mashinasi stol-stuli bilan birga sovg‘a qilindi. Kelgusida o‘z kasbining yetuk ustasi, mohir tikuvchi darajasiga yetishiga tilak bildirildi.

Олияхану подарили швейную машинку
Первый проректор НамИСИ по делам молодежи и духовно-просветительской работе Одильжон Джакбаров в сопровождении представителей женсовета института и первичной организации Союза молодежи разрушил дом Олияхан Содиковой, проживающей в микрорайоне Ровут Янгикурганского района. .
Олия Хан с детства инвалид, и во время встречи с ректором института Шарифжоном Эргашевым выразил желание заниматься шитьем дома, если бы у него была швейная машинка.
Исходя из его пожеланий, Олияхану от имени института была подарена швейная машина Jack F5 вместе со столом и стулом. Была надежда, что в будущем он достигнет уровня мастера своей профессии, искусного портного.