Oliy ta'limdan keyin ta'lim institutlariga qabul qilish jarayonida xorijiy tillarni bilish bo‘yicha sertifikat talab qilinishiga doir bayonot
Xorijiy tilni bilish darajasidan qat'iy nazar, milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikatga ega talabgorlarni doktoranturaga kirish tanlovida ishtirok etishi uchun ro‘yxatdan o‘tkaziladi. Doktoranturaga talabgorlar Davlat test markazida 26-27 noyabr kunlari 15 ta xorijiy tildan (ingliz, nemis, fransuz, ispan, turk, arab, fors, dari, hindi, pushtu, urdu, xitoy, koreys, italyan, yapon tillaridan) imtihonlar tashkil etiladi. Shuningdek, Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirish agentligida ham sertifikat olish uchun xorijiy til imtihoni topshirilishi mumkinligini bildiramiz. 26-27 noyabr kunlari bo‘lib o‘tadigan xorijiy tillar bo‘yicha imtihon topshirish uchun 17-18-19 noyabr kunlari my.gov.uz portali orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin.

Заявление о необходимости наличия сертификата о знании иностранных языков при поступлении в образовательные учреждения после получения высшего образования
Кандидаты с национальным или эквивалентным международным сертификатом, независимо от уровня владения иностранным языком, будут зарегистрированы для участия во вступительном экзамене в докторантуру. 26-27 ноября в Государственном центре тестирования пройдут экзамены для 15 иностранных языков (английский, немецкий, французский, испанский, турецкий, арабский, фарси, дари, хинди, пушту, урду, китайский, корейский, итальянский, японский). для докторантов. Также сообщаем, что экзамен по иностранному языку можно сдать для получения сертификата в Агентстве содействия изучению иностранных языков. Зарегистрироваться на экзамен по иностранному языку 26-27 ноября можно через портал my.gov.uz 17-18-19 ноября.