Oliy taʼlim va ilmiy-tadqiqot muassasalari izlanuvchilari diqqatiga!
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Jahon Bankining Oʻzbekiston milliy innovatsiya tizimini modernizatsiya qilish loyihasi hamda “Clarivate Analytics” kompaniyasi hamkorlikda ilmiy tadqiqotchilar, doktorantlar va olimlarga Web of Science xalqaro ilmiy resurslaridan bepul foydalanish imkoniyatini taqdim etadi.
Xalqaro miqyosda tan olingan ushbu ilmiy iqtiboslar bazasi ijtimoiy-gumanitar va boshqa yoʻnalishlar boʻyicha 12 000 dan ortiq jurnal hamda 148 000 ga yaqin konferensiya materiallarini izlash imkoniyatini beradi.
Eslatib o‘tamiz, Web of Science bazasi tashkilotlar IP-adresiga bogʻlangan boʻlib, undan foydalanishda parol talab qilinmaydi. Ushbu mavzuga oid qoʻshimcha maʼlumotlar va sizni qiziqtirayotgan savollarga javoblarni ushbu havola orqali olishingiz mumkin ?https://t.me/Web_of_Science_Uz

Вниманию соискателей высшего образования и научно-исследовательских учреждений!
Министерство высшего образования, науки и инноваций, Проект Всемирного банка по модернизации национальной инновационной системы Узбекистана и компания Clarivate Analytics совместно предлагают научным исследователям, докторантам и ученым возможность бесплатно пользоваться международными научными ресурсами Web of Science.
Эта всемирно признанная база данных научного цитирования предоставляет возможность поиска по более чем 12 000 журналов и около 148 000 материалов конференций в социальной, гуманитарной и других областях.
Напоминаем, что база данных Web of Science подключается к IP-адресу организаций, и для ее использования не требуется пароль. Дополнительную информацию по данной теме и ответы на интересующие вопросы вы можете получить по этой ссылке ?https://t.me/Web_of_Science_Uz