Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tasarrufidagi OTMlarga uzrli sabablarga asosan o‘qishni ko‘chirishga tavsiya etilganlar ro‘yxati tasdiqlandi
Prezidentning PQ-279-sonli qarori 7-bandiga muvofiq 2 ta uzrli sababga koʻra oʻqishini koʻchirish istagida boʻlgan fuqarolarning arizalari ko‘rib chiqilib, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasalariga 2023/2024-o‘quv yili bahorgi semestrida o‘qishini ko‘chirishga tavsiya etilgan talabalar ro‘yxati yuborildi.
OTFIV tizimidagi OTMlar ro‘yxati (matn ustiga bosing)
Ushbu ro‘yxatdagi OTMlarga o‘qishi ko‘chirilishini so‘rab murojaat qilgan talabalar oliy ta’lim muassasasining o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha mas’ullariga uchrashish (bog‘lanish)lari so‘raladi.
Ma’lumot o‘rnida, amaldagi tartibga ko‘ra talabalar o‘qishini ko‘chirish va qayta tiklash talabani qabul qilayotgan oliy ta’lim muassasasi bo‘ysunadigan vazirlik (idora) qarori asosida amalga oshiriladi.

THE LIST OF PERSONS RECOMMENDED FOR TRANSFER TO HIGHER EDUCATIONAL INSTITUTIONS UNDER THE MINISTRY OF HIGHER EDUCATION, SCIENCE AND INNOVATION HAS BEEN APPROVED.
In accordance with paragraph 7 of Presidential Decree No. PP-279, applications from persons wishing to transfer in one of 2 exceptional cases are being considered, and a list of students recommended for transfer to higher educational institutions under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation for the spring semester 2023/2024 has been compiled school year.
List of universities under MVONI
Students applying to transfer their studies to institutions of higher education included in this list are advised to contact officials at the institution to which the transfer is being made.
For reference: according to the current procedure, transfer and resumption of studies are carried out on the basis of a decision of the ministry (department) to which the higher educational institution hosting the student is subordinate.