Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tasarrufidagi OTMlarga uzrli sabablarga asosan o‘qishni ko‘chirishga tavsiya etilganlar ro‘yxati tasdiqlandi
Prezidentning PQ-279-sonli qarori 7-bandiga muvofiq 2 ta uzrli sababga koʻra oʻqishini koʻchirish istagida boʻlgan fuqarolarning arizalari ko‘rib chiqilib, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasalariga 2023/2024-o‘quv yili bahorgi semestrida o‘qishini ko‘chirishga tavsiya etilgan talabalar ro‘yxati yuborildi.
OTFIV tizimidagi OTMlar ro‘yxati (matn ustiga bosing)
Ushbu ro‘yxatdagi OTMlarga o‘qishi ko‘chirilishini so‘rab murojaat qilgan talabalar oliy ta’lim muassasasining o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha mas’ullariga uchrashish (bog‘lanish)lari so‘raladi.
Ma’lumot o‘rnida, amaldagi tartibga ko‘ra talabalar o‘qishini ko‘chirish va qayta tiklash talabani qabul qilayotgan oliy ta’lim muassasasi bo‘ysunadigan vazirlik (idora) qarori asosida amalga oshiriladi.

УТВЕРЖДЕН СПИСОК ЛИЦ, РЕКОМЕНДОВАННЫХ К ПЕРЕВОДУ В ВЫСШИЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫЕ УЧРЕЖДЕНИЯ ПРИ МИНИСТЕРСТВЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ, НАУКИ И ИННОВАЦИЙ
В соответствии с пунктом 7 Постановления Президента № ПП-279 рассматриваются заявления лиц, желающих осуществить перевод по одной из 2 исключительных случаев, сформирован список студентов, рекомендованных к переводу в высшие образовательные учреждения при Министерстве высшего образования, науки и инноваций на весенний семестр 2023/2024 учебного года.
Студентам, подающим заявление о переводе обучения в высшие образовательные учреждения, включенные в этот список, рекомендуется связаться с должностными лицами вуза, куда осуществляется перевод.
Справочно: согласно действующему порядку перевод и возобновление обучения осуществляется на основании решения министерства (ведомства), которому подчиняется высшее образовательное учреждение, принимающее студента.