NamMQIda “Zamonaviy muhandislik kommunikasiya tizimlari va avtomobil' yo‘llari infrastrukturasidagi dolzarb muammolar” mavzusidagi respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilmoqda
Tadbirni institut rektori Sharifboy Ergashev ochib berdi va anjuman ishiga muvaffaqiyatlar tiladi.
“O‘zsanoatqurilishmateriallari” uyushmasi boshqaruv raisining ilm-fan va innovasiyalar bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, professor Azizbek Bahodirov 2023 yilda qurilish materiallari ishlab chiqarish dasturlari bo‘yicha ma'ruza qildi.
Konferensiyada xorijiy hamda mahalliy oliy ta'lim muassasalari va ilmiy-tadqiqot institutlari olimlari, professor-o‘qituvchilari, mutaxassislari, tadqiqotchilari, magistrant va iqtidorli talabalari tomonidan amalga oshirilayotgan ilmiy-tadqiqot ishlari natijalari muhokama qilinmoqda.
Ma'lumot uchun, anjumanga respublika oliy ta'lim muassasalaridan jami 250 dan ortiq maqolalar kelib tushdi. Konferensiya o‘z ishini sho‘'balarga bo‘lingan holda davom ettirmoqda.

NamECI hosts a republican scientific and practical conference on the topic "Actual problems of modern systems of engineering communications and road infrastructure."
Rector of the Institute Sharifboy Ergashev opened the event and wished success to the conference.
The report on the programs for the production of building materials for 2023 was made by the First Deputy Chairman of the Board for Science and Innovation of the Association "Uzsanoatkurilishmateriallari", Professor Azizbek Bahadirov.
The conference discusses the results of research work carried out by scientists, professors, teachers, specialists, researchers, graduate students and talented students of foreign and domestic universities and research institutes.
For information, the conference received more than 250 articles from higher educational institutions of the republic. The conference continues its work, divided into sections.