NamMQIda “Kafedra kunlari” davom etmoqda
Navbatdagi “Kafedra kunlari” Sanoatni axborotlashtirish fakultetining “Kimyoviy texnologiya” kafedrasida  o‘tkazildi.
Tadbirda institut rahbariyati, fakul'tet dekanlari, kafedra mudirlari va professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi va “Kimyoviy texnologiya” kafedrasining o‘quv, o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ustoz-shogird yo‘nalishlarida hamda  fan-ta'lim-ishlab chiqarish sohalarining integratsiyasi bo‘yicha amalga oshirayotgan  faoliyati bilan tanishdilar.
Kunning birinchi yarmida kafedra professor-o‘qituvchilarining ochiq darslari o‘tkazildi, ikkinchi yarmida esa kafedra mudiri dos. Z.Mamadjanovning kafedra faoliyati va istiqboldagi vazifalari to‘g‘risidagi hisoboti hamda ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlashda ilmiy maktablarning roli (t.f.d., prof. I.Shamshidinov), kafedraning o‘quv adabiyotlari tayyorlashdagi tajribalari (t.f.d. Z.To‘raev), kredit-modul' tizimida talabalarni mustaqil ishlarini tashkil etish (PhD B.Hayitov) mavzularida ma'ruzalari tinglandi.

В NamMQI продолжаются «дни отдела»
Очередные «Дни кафедры» прошли на кафедре «Химическая технология» факультета промышленной информатизации.
В мероприятии приняли участие руководство института, деканы факультетов, заведующие кафедрами и профессора, причем по учебному, учебно-методическому, научно-исследовательскому, менторско-студенческому и научно-образовательному направлениям кафедры «Химическая технология». ознакомились с проводимой деятельностью по интеграции лим-производственных отраслей.
В первой половине дня были проведены открытые занятия профессоров и преподавателей кафедры, а во второй половине - заведующая кафедрой, доц. Доклад З. Мамаджанова о деятельности и перспективных задачах кафедры и роли научных школ в подготовке научно-педагогических кадров (д.п.н., проф. И.Шамшидинов), опыте кафедры по подготовке учебной литературы (к.т.н. .Д.З.Тораев), кредит Прослушаны лекции по организации самостоятельной работы студентов в модульной системе (к.ф.н. Б.Хаитов).